- مازندران - نخستین استارتاپ گردشگری کودک و نوجوان در رامسر از برگزیدگان خود تقدیر کرد

همزمان با هفته پژوهش:

نخستین استارتاپ گردشگری کودک و نوجوان در رامسر از برگزیدگان خود تقدیر کرد

تاریخ 27 آذر 1401 ساعت 16:49:01
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002310
همزمان با هفته پژوهش، نخستین استارتاپ ویکند گردشگری کودک و نوجوان کانون پرورش فکری مازندران، در رامسر از برگزیدگان خود تقدیر کرد.
 نخستین استارتاپ گردشگری کودک و نوجوان در رامسر از برگزیدگان خود تقدیر کرد

به گزارش واژه‌روز، همزمان با هفته پژوهش،  استارتاپ ویکند گردشگری کودک و نوجوان،برای نخستین بار در کشور  با  حضور ۲۵ کودک و نوجوان از 23 تا 25 آذر، رامسر برگزار شد. مدیرکل کانون مازندران در این برنامه که با حضور مسئولان شهری، اساتید دانشگاه، خانواده‌ها و علاقه‌مندان به حوزه پژوهش صورت پذیرفت؛ با تأکید بر لزوم آشنایی نسل امروز با  مهارت‌های زندگی؛ هدف کانون را  ایجاد امکانات لازم برای کشف و پرورش فکر و کمک به شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان بر اساس نظام تعلیم و تربیت اسلامی دانست و افزود: این برنامه مبتنی بر این رویکرد توانست، در راستای شکوفایی  استعدادهای اعضا و ظهور و بروز  آن برای یک زندگی بهتر و ایده‌آل، موثر عمل نماید. محمدعلی یزدان شناس در بازید از این استارتاپ و آشنایی با ایده‌ها و طرح‌های گروه‌های شرکت کننده با اشاره به عنصر خلاقیت در ارائه و به کارگیری این ایده‌های نو گفت: کودک و نوجوان امروز نسلی پویا، خلاق و پرسشگر است. این کاوشگری در بستر جامعه‌ای معین، هدایتگر و حامی جلوه‌گر شده و به رشد و تعالی می‌رسد.مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران ضمن سپاس از تمامی حامیان برای برگزاری این برنامه‌ی پژوهش محور بر به کارگیری همه‌ی توان جامعه‌ی فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان در جهت شناسایی، رشد و تعالی پتانسیل‌های علمی کودکان و نوجوانان تأکید ورزید.

در ادامه سید یوسف هاشمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری رامسر با اشاره به سخن ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی با محوریت تربیت نسل آینده‌ای با هویت مستقل، عزت‌مند، دینی و دارای شاخص‌های ممتاز و جریان ساز گفت:  شما کودکان  نقش کلیدی  و موثری بر آینده شهرتان  خواهید داشت.  وی با مهم خواندن این رویداد، اظهار داشت:  وظیفه همه‌ی افراد جامعه فراهم ساختن محیطی امن برای پرورش ایده‌ها و رشد تفکر برای موفقیت  پایدار کودکان و نوجوانان در اجتماع میباشد. هاشمی، ضمن اشاره به شعار دقیق و عمیق کانون پرورش فکری از برگزاری نخستین استارتاپ  ویکند با دو محور اساسی حضور کودکان و موضوع گردشگری تقدیر  نمود و کانون را پیشتاز درعرصه ایده های نو برای کودکان و نوجوانان دانست.

فاطمه نعمتی، مسؤول کانون رامسر،  پرورش ذهن کودکان و نوجوانان و آموختن آنها برای زندگی بهتر را هدف اصلی این رویداد دانست و افزود: این استارتاپ  با همکاری  آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد ملل با عنوان: «نگاهی نو به آینده شهرم رامسر» به عنوان اولین  رویداد استارتاپ کانون پرورش کشور؛ به بررسی مفهوم  گردشگری پرداخت. گفتنی است این برنامه در طی سه روز با حضور اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی و فعالان گردشگری اجرا شد که به بررسی فرایند ایده تا بازار  و تشریح زیست بوم، کسب کار اعضا و ایده های گردشگری پرداختند که در نهایت بر اساس نیازسنجی و امکان پذیری انجام شده؛ یک ایده به اشتراک گذاشته شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این رویداد اعضا با راهنمایی مربیان و اساتید، ضمن پرداختن ایده با فرایند ایده تا محصول، فروش، طرح توسعه، پژوهش در بازار وسنجش مشتریان، آشنا شدند و به طرح ایده‌های مرتبط با فضای گردشگری سلامت- اقتصاد گردشگری- سفر در شهر-گردشگری مسؤولانه و محیط زیست پرداختند.

بر همین اساس، از ۲۵ ایده این استارتاپ، ۵ ایده برتر درمراسم اختتامیه با حضور داوران، دکتر میرکاظمی ، دکتر محمد امین جعفری و مهندس اسماعیلی دفاع و بررسی شد که از این میان یک ایده به عنوان برتر؛ نشانگر گردشگری شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت. همچنین 5 ایده نیز موردتقدیر واقع شد . یک گروه نیز لوح تقدیر گردشگری مسؤولانه را کسب نمود و یک نفر از ایده پردازان این استارتاپ نشان اخلاق دریافت کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها