- مازندران - تجهیز کتاب‌خانه‌های کودک و نوجوان مازندران

تجهیز کتاب‌خانه‌های کودک و نوجوان مازندران

تاریخ 26 مرداد 1399 ساعت 15:04:22
منبع: مهر
کد خبر: 000972
مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به طرح «تمیم» از تجهیز کتاب‌خانه‌های مراکز فرهنگی هنری کانون استان به بیش از ۹ هزار جلد کتاب تخصصی حوزه کودک ونوجوان خبر داد.
تجهیز کتاب‌خانه‌های کودک و نوجوان مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از مهر، «محمد علی یزدان‌شناس» اظهار داشت: طرح «تمیم» یا تأمین محتوای یک‌پارچه مراکز کانون پرورش فکری؛ طرحی است که از سوی مدیر عامل این نهاد فرهنگی برای به‌روزرسانی کتاب‌خانه مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور و حمایت از آثار ناشران حوزه کودک ونوجوان شکل گرفته و در آن مراکز کانون به کتاب‌ها و دیگر محصولات دیداری و شنیداری مجهز می‌شوند.

مدیر کل کانون مازندران افزود: کانون با خرید این کتاب‌ها از ۲۵ ناشر فعال حوزه کودک و نوجوان تلاش نمود تا کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی‌هنری در تابستان امسال بتوانند علاوه بر کتاب‌های کانون، آثار جدید دیگر ناشران کتاب را نیز مطالعه نمایند.

وی اظهار داشت: در همین راستا ۹ هزار و ۱۶۰ جلد کتاب ناشر مطرح حوزه کودک و نوجوان و بازی و سرگرمی در قالب طرح تمیم به قفسه کتاب‌خانه‌های کانون در سراسر استان مازندران اختصاص یافت.

وی گفت: از مجموع ۹ هزار و ۱۶۰ جلد کتاب، ۶۰ جلد کتاب صوتی (کتاب آوا)، ۲۴ جلد نشریه رشد روشن و ۵۰ عنوان کتاب بریل، ویژه افراد ناشنوا و نابینا و کم توان در نظر گرفته شد و در مراکز فرهنگی هنری استان توزیع شد.

یزدان شناس این را هم اضافه کرد علاوه بر کتاب، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی و سرگرمی به تعداد ۳۳ عدد به مراکز فرهنگی‌هنری ارسال شد که در دیگر فصول سال استمرا خواهد داشت.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران ضمن قدردانی از نگاه متعالی مدیر عامل؛ هدف از اجرای این طرح را تجهیز مراکز کانون به تازه‌ترین آثار حوزه نشر کتاب کودک و نوجوان و حمایت از ناشرانی که نسبت به نشر آثار مناسب و فاخر برای مخاطبان کودک و نوجوان اقدام می‌نمایند عنوان کرد.

این مسئول فرهنگی خاطر نشان ساخت: کتاب و کتاب‌خوانی، محوری ترین فعالیت کانون است و مابقی فعالیت‌های کانون در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ادبی با محوریت کتاب در مراکز کانون و توسط مربیان متخصص انجام می‌شود و بر همین اساس کانون علاوه بر اینکه خود مرجع رسمی انتشارات کودک ونوجوان است از دیگر انتشارات موفق برای تأمین کتب مورد نظر بهره می‌برد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها