- مازندران - آلبوم موسیقی ایرانی" قطره، باران، دریا " در آمل رونمایی شد

آلبوم موسیقی ایرانی" قطره، باران، دریا " در آمل رونمایی شد

تاریخ 07 اسفند 1402 ساعت 17:03:24
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کد خبر: 002625
آلبوم موسیقی ایرانی " قطره، باران، دریا " با حضور استاد " صدیق تعریف" از اساتید برجسته موسیقی دستگاهی کشور در شهرستان آمل رونمایی شد.
 آلبوم موسیقی ایرانی

به گزارش واژه روز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مازندران، آلبوم موسیقی ایرانی " قطره، باران، دریا " توسط استاد " نبی احمدی " از چهره‌های دانشگاهی مازندران گردآوری و توسط " حامد ضرغامی " خوانده شد.

حامد ضرغامی خواننده آلبوم موسیقی ایرانی (قطره، باران دریا) در خصوص رونمایی این اثر هنری گفت: این آلبوم از آن جهت که جنس کلامی بکار رفته در اشعار در نوع ومطابق مزاج جامعه متمایز شده است.

وی افزود: این اثر هنری براساس فواصل موسیقی ایرانی به صورت نوین تنظیم و تلاش شده تا برای شنونده‌های جدید یک کار برپایه واساس اسلوب موسیقی ایرانی باشد.

خواننده آلبوم موسیقی ایرانی" قطره، باران، دریا" اضافه کرد: موضوع اشعاراین آلبوم که از زنده یاد فریدون مشیری و استادکدکنی است، به مسائل طبیعت و آنچه نعمت‌هایی که خداوند به انسان داده و همچنین دوری از ناامیدی و پیش به سوی موفقیت اشاره دارد.

ضرغامی یادآورشد، قطعه اجرا شده در این آلبوم از دستگاه‌های ماهور، بیات ترک، نوا و دشتی تنظیم و برای مخاطبان عرضه شد.

وی با بیان اینکه پیش از این نیز حدود ۲۰ قطعه موسیقی سنتی خوانده و درشهرستان آمل رونمایی شده بود، یادآورشد، اثر " قطره، باران، دریا " نخستین آلبوم موسیقی ایرانی بوده که با هدایت و آهنگسازی استاد "نبی احمدی" وبا همراهی افراد مختلف درمراحل تهیه تا اجرا نقش آفرینی داشتند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها