• فراخوان چاپ کتاب نمایش‌نامه نویسندگان مازندرانی منتشر شد

  یاسر محمودی برنتی عنوان اعلام کرد: فراخوان چاپ نمایش نامه نویسندگان مازندرانی در دستور کار انجمن قرار گرفته‌است.
 • تقدیر از برگزیدگان استنداپ کمدی «لبخند قو» و سوگواره تعزیه «غریب»

  در طی برنامه‌ای با حضور برگزیدگان جشنواره مجازی استنداپ کمدی لبخند قو و سوگواره تعزیه غریب در دفتر ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد و با حضور «محمد محمدی» معاونت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، «رسولی» معاونت شهرداری سرخ رود و «خوشخو» ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد برگزار گردید.از ۵ برگزیده اولین جشنواره مجازی استنداپ کمدی لبخند قو و دهمین سوگواره تعزیه غریب با اهدا لوح تقدیر ,تندیس جشنواره ها و جوایز نقدی، تقدیر و تشکر بعمل آمد.
 • قادر آشنا از تمدید حمایتی ارشاد خبر داد

  مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد دستورالعملی که در سال ۹۹ در خصوص حمایت از ۵۰ درصد ظرفیت خالی اجرای گروه‌های تئاتری در شرایط کرونایی اعمال شد، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ نیز اجرا می‌شود.
 • 9 نمایشنامه از نویسندگان مازندرانی در 4 مجلد چاپ شد

  ۹نمایش نامه از نویسندگان مازندرانی در ۴ مجلد با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان توسط انتشارات هاوژین به چاپ رسید.
 • دریافت طرح‌ از 15 استان برای «پروژه چهارفصل تئاتر ایران»

  «ایوب آقاخانی» از دریافت طرح‌هایی از ۱۵ استان کشور برای شرکت در ششمین فصل از دور نوین پروژه توسط دبیرخانه‌ چهارفصل تئاتر ایران، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری، خبر داد.
 • مسابقه مطبوعاتی منتقدان برگزار می‌شود

  انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه خود را منتشر کرد.
 • روز صدا، روز رادیو

  نخستین فرستنده عمومی رادیو در ایران به ساعت نوزده ۴ اردیبهشت ۱۳۱۹ در تهران با نام «رادیو تهران» گشایش یافت. از فردای آن روز برنامه‌های عادی رادیو آغاز شد و چون برنامه‌ها تنها در تهران قابل دریافت بود رادیو تهران نامیده می‌شد.
 • تراژدی ِ درون تراژدی (نگاهی امپرسیونی بر تراژدی مرگ فروشنده)

  تاریخ تجربه‌ی تئاتری بشر نشان داده که «قهرمان، کسی است که با زخمش ور می رود»! پس تناقض تراژدی، که درامی است قهرمانی، اما در عین حال توام با شکستی تلخ؛ از تامل در همین مساله برطرف می شود! که قهرمان، برخلاف تصورات سانتی مانتال بشر (که تجلی ایده‌آلهای بشر در تاریخ حماسه یا شعر غنایی است) هرگز با شاخ غول را شکستن و فتح‌الفتوحات و ضرب‌المثل‌های گر صبر کنی و .. عاقبت تلاش و ... از این دست سر و کاری ندارد!
 • رشد هشت برابری تئاتر استان‌ها به گواه کارشناسان

  توسعه و تعالی تئاتر استان‌ها در شرایطی یکی از مهمترین مسئولیت‌های عملیاتی و اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ در نظر گرفته شده که در بازه زمانی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ شاهد افزایش ثبت تعداد گروه‌های نمایش استان‌ها و شهرستان‌های کشور از ۱۰۰ به بیش از ۸۰۰ گروه فعال تئاتری بودیم.
 • رونمایی از سامانه صدور مجوز آثار نمایشی

  سامانه صدور مجوز آثار نمایشی همزمان با هفته دولت و در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک در حضور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل هنرهای نمایشی راه‌اندازی شد
 • منوچهر طیاب، ایران‌شناس و مستند ساز درگذشت

  «منوچهر طیاب»، مستند ساز و ایران‌شناس بامداد امروز 4 شهریور ماه درگذشت.
 • تحقق تشکیل کانون فراگیر فرهنگ، هنر و رسانه

  رئیس هیئت مدیره خانه تئاتر با اشاره به پیوستن دو کانون تئاتر کودک و نوجوان و انجمن بازیگران تئاتر به قانون اصناف وزارت کار و امور اجتماعی در سایه تحقق تشکیل کانون فراگیر فرهنگ، هنر و رسانه گفت: در آینده بسیار نزدیک کانون سراسری فعالان تئاتر به محوریت خانه تئاتر تشکیل خواهد شد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi