- مازندران - پنج اثر طبیعی مازندران در لیست آثار ملی کشور جای گرفت

پنج اثر طبیعی مازندران در لیست آثار ملی کشور جای گرفت

تاریخ 05 دی 1402 ساعت 11:20:21
کد خبر: 002611
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: ۵اثر طبیعی مازندران در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسید
پنج اثر طبیعی مازندران در لیست آثار ملی کشور جای گرفت

به گزارش واژه روز به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، حسین ایزدی دوشنبه چهارم دی۱۴۰۲ با اعلام خبر فوق گفت: درخت بلوط کهنسال سید قوام الدین کبود کلایه تنکابن، چشمه دیو آسیاب آمل، درخت کهنسال آزاد امامزاده اشکونکوه رامسر، غار یالبندان سرای عباس آباد و آبشار ترز سوادکوه شمالی در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به ثبت ۱۰۲ اثر طبیعی به عنوان میراث ملی طبیعی کشور افزود: در بین این آثار دو اثر باداب سورت و دریاچه الندان علاوه بر شماره ثبت ملی دارای شماره حفاظتی هستند.

ایزدی با بیان اینکه این آثار طبیعی دارای ارزش فرهنگی، تاریخی و طبیعی بوده و مورد توجه مردم منطقه قرار دارد؛ افزود: حفاظت از این آثار ثبت شده در لیست آثار ملی یک ظرفیت مهم در منطقه محسوب می‌شود که می‌تواند موجب جذب گردشگر و تحول اقتصادی آن را فراهم کند.

او یادآور شد: مازندران دارای آثار متعدد میراثی در زمینه تاریخی، فرهنگی معنوی و طبیعی است شناسایی و ثبت این آثار به منظور جلوگیری از تخریب و حفظ آن برعهده اداره‌کل میراث‌فرهنگی است اما در واقع حفظ و پویایی این آثار برای انتقال به نسل آینده برعهده مردم و تمامی دستگاه‌های اجرایی است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها