- مازندران - ۱۷۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری گردشگری در رامسر انجام شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رامسر:

۱۷۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری گردشگری در رامسر انجام شد

تاریخ 06 بهمن 1398 ساعت 14:20:46
منبع: ایرنا
کد خبر: 000291
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رامسر اعلام کرد که با وجود تحریم‌های ظالمانه امسال ۱۷۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بخش گردشگری این شهرستان سرمایه‌گذاری شده است.
۱۷۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری گردشگری در رامسر انجام شد

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، «نادر سحرخیز» گفت: سرمایه گذاران بخشی خصوصی از ابتدای سال جاری تاکنون در ۱۰ پروژه گردشگری شامل اقامتگاه‌های بومگردی، هتل، دهکده سلامت، آب درمانی  و مجموعه‌های تفریحی توریستی در این شهرستان  سرمایه گذاری کردند که به طور مستقیم برای ۲۵۶ نفر اشتغالزایی شده است.

وی گفت: تعدادی از این پروژه‌ها طی این مدت به بهره برداری رسید و بقیه نیز در مراحل اجرایی قرار دارد.

سحرخیز در خصوص سمت و سوی سرمایه گذاری در رامسر اظهار کرد: شهرستان گردشگر پذیر رامسر در بخش روستایی در دهستان اشکور که  به عنوان روستای هدف گردشگری محسوب می شود، دارای ۱۱ پارچه ابادی بکر و منحصر بفرد است و از بیشترین استعداد لازم برای اجرای پروژه های بوم گردی برخوردارند.

وی در ادامه هتل سازی در رامسر را به عنوان یکی از نیازمندی‌های شهرستان برای سرمایه گذاری و درامد زایی عنوان کرد و افزود: این منطقه با جود محدودیت‌هایی که از نظر ارتفاعی برای ساخت هتل دارد، اما از ۹۰ هزار متر مربع سرانه کاربری گردشگری برخوردار است که همین امر ظرفیت لازم برای حضور سرمایه گذاری های بزرگ  در حوزه هتل سازی را نشان می دهد .

وی  با اشاره به افزایش سفرهای داخلی مردم گفت: ما به آستانه تعطیلات و ایام پیک مسافر و حضور گردشگر نزدیک می شویم که ۳ هزار خانه مسافر موجود درشهرستان رامسر جوابگوی نیاز مسافران و گردشگران نیست و این در حالی است که هتل‌های منطقه، هم اکنون که زمان حضور مسافر نیست از روز چهارشنبه به بعد ظرفیتشان تکمیل می شود، پس می‌توان گفت این شهرستان به سرمایه گذاری جدید در حوزه هتل سازی و اقامتی نیاز دارد.

سحرخیز  توضیح داد: شهرستان رامسر در دورترین نقطه استان مازندران قرار دارد و به دلیل جذابیت‌های بی‌شمار و منحصر بفرد بیشترین بهره را از حضور گردشگر می‌برد ، بنابر این می تواند با تکیه بر این میزان گردشگر و مسافر در حوزه هتل سازی رکورد دار باشد کما اینکه تصور می کنم به این رکورد نزدیک هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اگر با فکر باشد بسیار پر سود است افزود: ما هم اکنون متقاضیان زیادی در حوزه هتل سازی داریم که با فکر وارد عمل شدند، سرمایه گذاران واقعی هستند که صرفا به دنبال دریافت موافقت اصولی نیستند و بلکه به دنبال سرمایه گذاری در این بخش هستند.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر با برخورداری از جاذبه‌های توریستی نظیر جنگل‌های هیرکانی، چشمه‌های آبگرم معدنی، تله‌کابین  بر فراز کوه تاریخی ایلمیلی و آثار تاریخی نظیر باغ ۳۳ هکتاری، هتل قدیم و مجموعه موزه کاخ مرمر، قطب گردشگری مازندران محسوب می شود.

هم‌اکنون بر اساس آمارهای رسمی ۲۴ واحد هتل و مجموعه‌های اقامتی با سه هزار تخت در رامسر وجود دارد. این شهرستان به طور متوسط در فصل‌های بهار و تابستان میزبان حدود ۱۵ میلیون مسافر و گردشگر است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها