- مازندران - نخستین المپیاد ملی آموزش هنر در مازندران برگزار می‌شود

نخستین المپیاد ملی آموزش هنر در مازندران برگزار می‌شود

تاریخ 10 تیر 1403 ساعت 23:09:19
کد خبر: 002649
معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره برگزاری المپیاد ملی آموزش هنر گفت: برای نخستین بار رقابت‌های قهرمانی آموزشگاه‌های کشور تحت‌عنوان «المپیاد ملی آموزش هنر» هم‌زمان با سراسر کشور در مازندران برگزار می‌شود.
نخستین المپیاد ملی آموزش هنر در مازندران برگزار می‌شود

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، «محمدتقی روحی» در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه پیش از این دغدغه رقابت بین‌آموزشگاهی با هدف ایجاد پویایی و به‌روزرسانی شیوه‌های آموزش هنر در مازندران وجود داشت، اظهار کرد: فرصت پیش‌رو بستری برای هدفمند ساختن شیوه‌های آموزش هنر در استان به شمار می‌آید.

 

این مسئول درباره فراخوان برگزاری المپیاد ملی آموزش هنر افزود: فراخوان برگزاری در اردیبهشت ماه از سوی وزارتخانه منتشر شد و مرحله استانی آن دوشنبه ۱۱ تیر ماه در اداره‌کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی ساری با حضور گروه‌های منتخب برگزار خواهد شد.

 

روحی گروه‌های شرکت‌کننده را آموزشگاه‌های آزاد هنری و هنرستان‌های هنرهای زیبا اعلام کرد و افزود: گروه‌ها در سه شاخه هنرهای تجسمی، موسیقی و هنرهای نمایشی به رقابت می‌پردازند.

 

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ‌ و ارشاد مازندران خاطرنشان کرد: بدیهی است که در نخستین دوره برگزاری شاهد کاستی‌هایی در موضوع‌ها و شکل اجرایی خواهیم بود، نکته‌ حائزاهمیت آن که برگزاری چنین رقابتی به ایجاد رقابت سالم در راستای توسعه آموزش هنر و بهبود آن می‌انجامد.

 

روحی درباره گروه‌های شرکت‌کننده در بخش استانی تصریح کرد: ۲۰ آموزشگاه آزاد هنری و ۱ هنرستان در بخش استانی رقابت‌ها حضور دارند و فردا منتخبان برای راهیابی به رقابت بخش ملی به وزارت فرهنگ معرفی می‌شوند.

 

این مسئول افزود: شرکت‌کنندگان بخش استانی در دو گروه موسیقی و هنرهای تجسمی رقابت دارند.

 

وی درخصوص بخش جوایز نخستین المپیاد ملی آموزش هنر بیان کرد: در بخش استانی با لوح سپاس، تندیس المپیاد و جایزه نقدی از گروه‌های اول تا سوم تقدیر خواهدشد. در بخش ملی نیز رتبه‌بندی آموزشگاه‌ها ۳۰ درصد ارتقاء پیدا می‌کند.

 

روحی خاطرنشان کرد: داوری تمامی آثار استانی توسط استادان مازندران انجام شده‌است.

 

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: بیش از ۴۰۰ آموزشگاه هنر در استان مشغول فعالیت هستند، حضور در المپیاد فرصتی برای به اشتراک گذاشتن ماحصل آموزش و تعامل میان آموزشگاه‌ها است. درصورت تداوم رقابت‌ها، رویداد بزرگی در حوزه آموزش هنر کشور شکل خواهد گرفت.

 

نخستین دوره المپیاد ملی آموزش هنر دوشنبه ۱۱ تیر ماه از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح همراه با برگزاری نمایشگاه آثار تجسمی و اجرای زنده موسیقی در مجتمع فرهنگی هنری اداره‌کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار می‌شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها