- مازندران - افتتاح دبیرخانه مردمی گرامیداشت روز مازندران

افتتاح دبیرخانه مردمی گرامیداشت روز مازندران

تاریخ 29 مهر 1402 ساعت 15:23:28
کد خبر: 002547
دبیرخانه مردمی گرامیداشت روز مازندران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و جمعی از مسئولین و فعالین فرهنگی افتتاح شد.
افتتاح دبیرخانه مردمی گرامیداشت روز مازندران

به گزارش واژه روز دبیرخانه مردمی گرامیداشت هفته مازندران با حضور مسئولین و فعالان حوزه فرهنگ و هنر مازندران در محل دبیرخانه مردمی که در مجتمع فرهنگی ارشاد مستقر است برگزار شد.

احسان آهنگر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در آیین افتتاح دبیرخانه مردمی هفته مازندران  با اشاره به اینکه روزمازندران برای ترویج واشاعه فرهنگ و اصیل  مازندرانی است گفت: هم استانی های عزیز و  نسل های جدید ، مردم سراسر ایران و سراسر دنیا باید نسبت به فرهنگ مازندران آگاهی وشناخت درستی پیدا کنند.

آهنگر افزود: ما نسبت به فرهنگ اصیل و ناب مازندرانی که خیلی حرف در این زمینه برای گفتن داریم و  این فرهنگی که به هرحال آمیخته شده گره خورده  با  اعتقادات ما و مطمئنا این دو را نمی تونیم جدا بکنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران اضافه کرد: انشالله اتفاقات خوبی رو امسال در ابعاد مختلف فرهنگی وهنری در استان مازندران شاهد هستیم و به کمک ظرفیت های مردمی در مازندران، آنچه که ما دنبالش هستیم مردمی سازی برگزاری مراسمات و گرامیداشت روز مازندران است و با بازگشایی این دبیرخانه هم نقطه آغازین حرکت مردمی سازی است.

وی با اشاره به دائمی شدن ستاد مردمی گرامیداشت هفته مازندران ادامه داد: این ظرفیت های مردمی انشالله باید ستادی  در یک جای ثابت  داشته باشد و البته این مکان فعلی ثابت نخواهد ماند و قرار است به حول قوه الهی ما یک مکانی در تالار مرکزی سازی ویژه دبیرخانه دائمی گرامیداشت روز مازندران انشالله تحویل ستاد مردمی روز مازندران بدهیم.

در ادامه مراسم دکتر حسن پور دبیر ستاد مردمی گرامیداشت روز مازندران ضمن تشکر از مدعوین و مسئولان و فعالان فرهنگ و هنر مازندران در مورد ستاد مردمی مازندران به توضیح پرداخت: ستاد مردمی بزرگداشت هفته مازندران اسمش معلومه مردمی است عزیزان در این سالها به ما کمک کردن و این ستاد 11 سال فعالیت خود پشت سرگذاشت.

 حسن پور گفت: به لطف این عزیزان هست که توی بحث های مختلف که کارگروه هایی ما داریم آمدن و کمک مان کردن و برنامه های مختلفی را در راستای توسعه فرهنگ و آیین و سنن این دیار کهن برگزار شد،  مازندران سرشار از سنت و سرشار از آیین و نام آوران است و باید به این مورد افتخار کنیم.

ولی همچنین گفت: در دوره جنگ و در بحث شهدای مدافع حرم چه در بحث های فرهنگی و چه در بحث علمی ما نخبگان علمی قوی و بسیاری خوبی در کشور داریم.

وی افزود: در بحث مازنی های مقیم تهران تو هر سازمان و نهادی، مازندرانی های توانمند و خیلی قوی داریم و همینطور ظرفیت بین المللی های خیلی بالایی داریم و در این راستا کارگروه بین المللی ما دارد در این حوزه کار میکند که از این ظرفیت ها میتوان استفاده کرد که برای توسعه پایدار استان مازندران به لطف شما عزیزان این امر محقق می شود.

 از  جناب مدیر کل عزیز  و همه همکاران عزیزشون که به ما بسیار کمک کردند بسایر ممنونیم.انشالله بتوانیم  مازندران توسعه یافته و ایران آبادی داشته باشیم.

در ادامه آیین افتتاح دبیرخانه مردمی گرامیداشت هفته مازندران بعضی از فعالین حوزه فرهنگ و گردشگری مازندران نقطه نظر خودرا در مورد پیش برد بهتر برگزاری هفته مازندران به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ارائه کردند.

هفته مازندران امسال از 13 آبان الی 20 آبان برگزار می شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها