- مازندران - آغاز طرح پویش مردمی کودکان سایبری مازندران

آغاز طرح پویش مردمی کودکان سایبری مازندران

تاریخ 24 دی 1401 ساعت 14:28:11
منبع: ایرنا
کد خبر: 002371
طرح پویش مردمی کودکان سایبری به عنوان یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه سایبری پلیس فتا مازندران از امروز شنبه به مدت ۶ روز با هدف ارتقاء آگاهی‌های اجتماعی در خصوص شیوه صحیح استفاده دانش آموزان از فضای مجازی و افزایش حساسیت اجتماعی به وضعیت کودکان آغاز شده است.
آغاز طرح پویش مردمی کودکان سایبری مازندران

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، رییس پلیس فتا استان مازندران گفت: کودکان امروزه با عناوین مختلف در فضای مجازی حضور دارند از جمله کسب مهارت، ارتقاء دانش که می بایست برای بهره برداری بهینه از این فضا و کاهش مخاطرات، شیوه صحیح استفاده از تجهیزات هوشمند و اینترنت در ابتدا به والدین و سپس به فرزندان آموزش داده شود.

سرهنگ سامع خورشاد با توضیح این که اجرای پویش در ۶ روز و هر روز با محوریت یک موضوع برنامه ریزی شده است، ادامه داد: یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه سایبری پلیس فتا در سال جاری با هدف ارتقاء آگاهی های اجتماعی در خصوص شیوه صحیح استفاده دانش آموزان از فضای مجازی است.

وی بیان کرد: کاهش شکاف دیجیتال بین والدین و کودک،پیشگیری از آسیب های ناشی از استفاده ناصحیح فضای مجازی برای کودکان،افزایش سطح توجه جامعه و رسانه ها به موضوع کودکان سایبری،ارتقاءسطح دانش و مهارت مناسب و موثر از فضای مجازی و راهکارهای اثربخش برای ایمن سازی فرزندان در این فضا و همچنین ایجاد مسئولیت‌پذیری اجتماعی در قالب انتشار محتواهای آموزشی در رسانه‌های نوین و خبرگزاری‌های کشور از جمله محور های این پویش است.

رییس پلیس فتا مازندران به وجود مصداق آسیب های اجتماعی ،کلاهبرداری و تخلفات مالی در فضای مجازی استان اشاره کرد و گفت: از آن جایی که استفاده از فضای مجازی امری انکا ناپذیر است و هر روز دامنه استفاده از فضای مجازی در بین گروه های مختلف به ویژه کودکان در حال افزایش است، آموزش و ارتقا آگاهی های والدین و فرزندان خانواده امری ضروری شد.

خورشاد با توضیح این که باید با ارتقا سواد رسانه ای خانواده ها در چگونگی و میزان استفاده کودکان از فضای مجازی را افزایش بدهیم و مراقبت و کنترل ها نیز باید چندین برابر شود، ، اظهار داشت: پلیس فتا استان همسو با این رویکرد امسال ۸۰ دوره کلاس سواد رسانه ای را بین خانواده ها برگزار کرد ، همچنین ۱۵ مود کلاس آموزشی فضای مجازی بین پدران بسیجی استان برگزار شد.

وی از برگزاری دوره های آموزشی فضای مجازی با هدف ارتقاء سواده رسانه ای در خانه های شهروندی شهرداری ساری خبر داد و گفت: با هماهنگی آموزش و پرورش مازندران برگزاری دوره ای کلاس سواد رسانه ای با حضور افسران پلیس فتا در ۵۰ مدرسه از ابتدای امسال شروع شد و در حال انجام است.

جشنواره فضای سایبری برای ۹ تا ۱۶ ساله های مازندران

رییس پلیس فتا مازندران از برگزاری جشنواره فضای مجازی کودکان و نوجوانان در قالب نقاشی ، عکس نوشته ها ، دوبله ،پادکست ، کلیپ، نماهنگ، مستند مجازی، فیلم مجازی و موشن گرافی خبر داد و گفت: متقاضیان در این گروه سنی 9 تا 16 ساله استان می توانند آثار خودشان را تا ۱۲ بهمن امسال همزمان با آغاز دهه فجر به شماره تلفن ۰۹۳۶۲۸۵۳۶۴۷ ارسال کنند.

خورشاد بیان کرد: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، استانداری ، سازمان بسیج رسانه و کانون فکری کودکان مازندران برگزاری می شود ، پلیس فتا به پنج نفر از نفرات برتر هر گروه علاوه بر جوایز نقدی، تندیس فضای مجازی را تقدیم می کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس ۰۹۶۳۸۰به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها