- مازندران - دبیرخانه رویداد بین المللی ساری ٢٠٢٢ افتتاح می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران:

دبیرخانه رویداد بین المللی ساری ٢٠٢٢ افتتاح می شود

تاریخ 10 آذر 1398 ساعت 13:20:47
منبع: واژه روز
کد خبر: 000061
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از افتتاح دبیرخانه رویداد بین المللی ساری ٢٠٢٢ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در ماه جاری خبر داد.
دبیرخانه رویداد بین المللی ساری ٢٠٢٢ افتتاح می شود

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، «سیف الله فرزانه» صبح امروز در جریان بازدید از مراحل آماده سازی این دبیرخانه گفت: اگرچه ساری از حدود 2 ماه پیش به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ٢٠٢٢ انتخاب شده ولی برنامه ریزی ها و جریان تبلیغات این رویداد مهم از  امروز آغاز شده است.

وی افزود: این‌که آغاز این پروژه در ایران، از مازندران است، افتخار بزرگی محسوب می‌شود. این فرصت برای استان بسیار مهم است و از حالا باید برای سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کنیم.

فرزانه در تشریح اهداف اصلی طرح پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو که در طرح توجیهی به عنوان اولویت‌ها مد نظر قرار گرفته است، گفت: تشویق کشورهای عضو برای تهیه برنامه‌های ملی به منظور توسعه شهرهای گردشگری با هدف فقرزدایی و توسعه پایدار اقتصادی، افزایش توجه به طبیعت‌گردی، گردشگری مذهبی، گردشگری سلامت و گردشگری میراث در میان کشورهای عضو، بالا بردن استانداردهای زندگی شهری، افزایش آگاهی عمومی مردم کشورهای عضو اکو از جاذبه‌های توریستی، منابع و امکانات موجود در این کشورها به منظور تشویق گردشگری ورودی و ایجاد رقابت مثبت بین کشورهای عضو به منظور رشد گردشگری آنها برخی از اهداف این طرح هستند که جوامع میزبان باید در برنامه‌ریزی‌های خود به آنها توجه داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران ضمن قدردانی از حمایت های استاندار مازندران در جریان این رویداد گفت: همراهی تمام دستگاه های اجرایی، نهادها و موسسه های مردم نهاد در هرچه با شکوه تر برگزار شدن این رویداد ضروری است.

دبیرخانه رویداد بین المللی ساری ٢٠٢٢ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو همین ماه و در سفر «علی اصغر مونسان» وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این اداره کل افتتاح خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها