- هنرهای تجسمی - صنایع دستی ایرانی در سازمان ملل به نمایش گذاشته شد

صنایع دستی ایرانی در سازمان ملل به نمایش گذاشته شد

تاریخ 10 آبان 1400 ساعت 11:00:57
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001393
در مراسم سالانه بازار خیریه سازمان ملل متحد که همه ساله به همت انجمن همسران سفرا و دیپلمات‌های مقیم ژنو برگزار می‌شود، تعدادی از صنایع‌دستی ارزشمند کشورمان به نمایش گذاشته شد.
صنایع دستی ایرانی در سازمان ملل به نمایش گذاشته شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، این رویداد با هدف ترغیب کشورها به مشارکت در برنامه‌های خیریه سازمان ملل متحد، با حضور ده‌ها کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در محل کاخ ملل برگزار شد و در بخشی از این بازار خیریه، آثاری از هنرمندان صنایع‌دستی ایران نمایش داده شد که مورد توجه علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

در این رویداد نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو، مجموعه‌ متنوع و ارزشمندی از آثار صنایع‌دستی و محصولات فرهنگی استان‌های مختلف کشورمان را به نمایش گذاشت که جزو پربازدیدترین غرفه‌های مراسم امسال بود.

در این رویداد بین‌المللی مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو به همراه جمعی از مقامات سازمان ملل به صورت اختصاصی از غرفه ایران بازدید کردند که سفیر و نماینده دائم کشورمان در ژنو نیز هدیه‌ای نفیس از صنایع‌دستی کشورمان به او هدیه داد.

انجمن زنان ملل متحد در ژنو، یک سازمان خیریه بین‌المللی با عضویت بیش از صد کشور جهان است که یکی از اهداف آن کمک به زنان و دختران نیازمند است. این انجمن همچنین به‌عنوان محفلی برای ایجاد دوستی و همدلی میان همسران دیپلمات‌های مستقر در ژنو و تشویق کارهای داوطلبانه خیریه و جمع‌آوری کمک از این طریق برای نیازمندان فعالیت دارد.

هفته گذشته نیز در اولین جشنواره عرضه محصولات فرهنگی و هنری کشورهای آسیایی که به ابتکار انجمن همسران سفرای کشورها در ژنو در محل سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) برگزار شد، تعدادی از آثار صنایع‌دستی هنرمندان ایرانی به نمایش گذاشته شد.

در این جشنواره ۲۰ کشور آسیایی از جمله ایران حضور داشتند و محصولات متنوع صنایع‌دستی ایرانی شامل ترمه، قلم‌کاری، منبت، گلیم، قالیچه و... به نمایش درآمد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi