- مازندران - نمایشگاه خوشنویسی «صفحه مشق» در ساری آثار هنرمندان خوشنویس را به نمایش گذاشته است

نمایشگاه خوشنویسی «صفحه مشق» در ساری آثار هنرمندان خوشنویس را به نمایش گذاشته است

تاریخ 22 مهر 1400 ساعت 13:24:55
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001360
نمایشگاه بزرگ خوشنویسی «صفحه مشق» درشهرستان ساری  به مناسبت هفته خوشنویسی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آثار هنرمندن استان را به نمایش عموم در آورد.
نمایشگاه خوشنویسی  «صفحه مشق»  در ساری آثار  هنرمندان  خوشنویس را  به  نمایش گذاشته است

در مصاحبه ای با خبرنگار واژه‌روز،  جناب آقای «عباس زارع» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از افتتاحیه نمایشگاه «صفحه مشق»، نمایشگاه بزرگ خوشنویسی در شهرستان ساری گفتند.

«عباس زارع» با بیان اینکه استان مازندران خوشنویسان ممتاز و فوق ممتاز دارد و به بهانه ی 21 مهر ماه روز خوشنویسی با همکاری انجمن خوشنویسان استان مازندران و به همراهی هنرمندان خوشنویس استان نمایشگاهی از آثار هنرمندان خوش نویس به نمایش گذاشته شد. که این اتفاق با استقبال خیلی خوبی از سوی هنرمندان روبرو شد.

ایشان با اشاره به این موضوع که در نمایشگاه به سبک های های نستعلیق، نسخ، نقاشیخط و..... آثاری از سوی هنرمندان  عرضه شد و به نمایش عموم درآمد.

در ادامه استاد«غضنفریان» مدیر انجمن خوشنویسان ساری نیز در این نمایشگاه با بیان این که مازندران استانی غنی و شاخص در خوشنویسی کشور است، گفته اند:ما از نظر کیفی شرایط بسیار خوبی داریم. خوشنویسانی داریم که در جشنواره‌های معتبر کشور شاخص هستند و بین برگزیدگان قرار می‌گیرند. در جشنواره معتبر خوشنویسی میرعلی تبریزی دو نفر از ساری حائز رتبه شدند. اخیرا نیز یکی از هنرمندان اهل ساری به جمع برگزیدگان نهایی دوسالانه خوشنویسی قزوین راه یافت. اما به اندازه جایگاهی که خوشنویسی مازندران دارد از این هنر در استان حمایت نمی‌شود.

ایشان اظهار کردند:همین نمایشگاه که حاصل هنر اساتید و هنرمندان استان است از نظر کیفی هم‌تراز با نمایشگاه‌های ملی است. ظرفیت خوشنویسی مازندران بسیار بالاست و طی سال‌های اخیر نیز رشد بسیار خوبی از نظر کیفی داشتیم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۴ انجمن شهرستانی و دو انجمن شهری خوشنویسی در مازندران داریم که همگی فعال هستند. استقبال از آموختن خوشنویسی نیز در استان مناسب است. اما توجه به هنرمندان به ویژه در دوران کرونا اصلا مطلوب نبود.

این نمایشگاه خوشنویسی تا روز دوشنبه برقرار خواهد بود و قرار است مراسم اختتامیه نمایشگاه در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع زنده‌یاد سلمان هراتی با تجلیل از هفت استاد و پیشکسوت خوشنویسی مازندران برگزار شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi