- مازندران - واگذاری صدور پروانه فعالیت کارگاه‌های صنایع‌دستی به انجمن‌ صنایع‌دستی استان مازندران

واگذاری صدور پروانه فعالیت کارگاه‌های صنایع‌دستی به انجمن‌ صنایع‌دستی استان مازندران

تاریخ 24 آبان 1401 ساعت 09:28:18
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002220
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: در صورت رفع موانع قانونی صدور پروانه فعالیت کارگاه‌های صنایع‌دستی به انجمن‌ صنایع‌دستی استان واگذار می‌شود.
واگذاری صدور پروانه فعالیت کارگاه‌های صنایع‌دستی به انجمن‌ صنایع‌دستی استان مازندران

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر در جلسه هم‌اندیشی با انجمن صنایع‌دستی و هنرهای سنتی مازندران با اشاره به تشکیل ۸ انجمن شهرستانی صنایع‌دستی در استان مازندران گفت: در راستای اهمیت حمایت از هنرمندان در قالب انجمن‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در صورت نبود موانع قانونی، صدور پروانه تولید در حوزه صنایع‌دستی به انجمن‌ها محول می‌شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از واگذاری تهیه و توزیع مواد اولیه مورد نیاز تولیدات هنری هنرمندان به انجمن صنایع‌دستی استان خبر داددو افزود: «هنرمندی که بخواهد پروانه تولید انفرادی دریافت کند اول باید عضو انجمن شده و پس از تایید انجمن پروانه بگیرد تا هم اعضای انجمن هنرمندان افزایش یابد و هم تسهیلات و کمک‌های حمایتی با نظارت انجمن بین هنرمندان تقسیم شود.

او با اشاره به برگزاری برنامه هنرماه به‌منظور تجلیل از پیشکسوتان صنایع‌دستی استان تصریح کرد: این رویداد فرهنگی به‌دلیل محدودیت‌های کرونایی کمرنگ شد اما بزودی در برنامه‌های حوزه صنایع‌دستی پیگیری خواهد شد.

برزگر یکی از دغدغه‌های حوزه صنایع‌دستی را پیگیری بیمه هنرمندان برشمرد و ابراز امیدواری کرد با راهکارهایی که انجمن صنایع‌دستی ارائه می‌دهند شاهد تحول قابل توجهی در این حوزه باشیم.

مشاور انجمن صنایع‌دستی مازندران در این جلسه با بیان اینکه مازندران دارای ۸ هزار صنعتگر است و این ظرفیت خوبی برای استان شمرده می‌شود گفت: دولت باید از این نهادهای مردمی حمایت کند و تصدی‌گری برخی امور را به آن‌ها واگذار کند تا کمی از هزینه‌های هنرمندان کاسته شود.

مسعودجبلی بر لزوم تشکیل اتاق فکر مرکب از همه افراد برجسته و شاغلان و فعالان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تاکید کرد و افزود: انجمن آمادگی دارد تا در برگزاری آموزش رایگان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی با اداره کل همکاری کند.

او با اشاره به اهمیت مستندسازی از پیشکسوتان و هنرمندان صنایع‌دستی استان اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم با کمک اداره‌کل زمینه ارتباط بیشتر با دیگر انجمن‌های موفق کشور نظیر فارس، اصفهان، تبریز و کرمان فراهم شده و از ایده‌ها و تجربیات موفق این انجمن‌ها استفاده شود.

جبلی با بیان این مطلب که ساماندهی فروشگاه‌های صنایع‌دستی جهت بازدید گردشگران داخلی و خارجی و خرید سوغات از اولویت‌های این حوزه است؛ گفت: مازندران دارای هنرمندان شاخصی است و زمانی می‌تواند پشتوانه خوبی برای استان باشد که به درستی مورد حمایت قرار گیرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها