- مازندران - اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی ساری

در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پروژه مطرح شد؛

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی ساری

تاریخ 11 آذر 1402 ساعت 12:48:43
کد خبر: 002599
طی سفر نیم‌روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از پروژه کتابخانه مرکزی ساری بازدید کردند.
 اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی ساری

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی معاونین و مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران؛ علی بابایی‌کارنامی، نماینده‌ی مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی؛ محمدعلی نوبخت، فرماندار ساری؛ احسان آهنگر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولین استانی عصر جمعه (۱۰ آذرماه ۱۴۰۲) طی سفر نیم‌روزه، از پروژه کتابخانه مرکزی ساری، بازدید کرد و از تخصیص بودجه برای افتتاح این پروژه خبر داد.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی ساری

اسماعیلی طی این بازدید، از تلاش دولت سیزدهم برای تکمیل این پروژه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد: در اسرع وقت از محل اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز پروژه کتابخانه مرکزی اختصاص داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور دستور داده است که پروژه‌های کتابخانه مرکز استان‌ها باید با قوّت و جدّیت پیگیری شده و به بهره‌برداری برسد، تصریح کرد: امید است با تخصیص به‌موقع اعتبار موردنیازِ این پروژه، زمینه تکمیل این پروژه فراهم شود.

رئیس هیئت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه ملزم است مطابق دستور رئیس دولت سیزدهم اعتبارات لازم برای تکمیل کتابخانه‌های مرکزی استان‌ها را تخصیص دهد.

 

کتابخانه مرکزی ساری از پروژه‌های اولویت‌دار در کشور است

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز طی بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی ساری عنوان کرد: این پروژه برای ما دارای اولویت است. این پروژه، در زمره پروژه‌هایی است که زمان توسعه و افتتاح آن طولانی گشته و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، جزء اقداماتی است که دولت بر آن تأکید دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه کتابخانه‌ها هم پروژه‌های متعددی در کشور داشتیم که به بهره‌برداری رسیدند و آخرین پروژه بزرگ هم مربوط به کتابخانه مرکزی خرم‌آباد بود، افزود: به امید خدا، با همّتی که دولت دارد، پروژه کتابخانه مرکزی ساری هم تکمیل می‌شود.

رمضانی ادامه داد: رئیس‌جمهور اخیراً دستوری چهار بندی داده‌اند که یک‌ بند آن، مربوط به تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه‌های کتابخانه مرکزی است.

وی تصریح کرد: از طریق دفتر پیگیری‌های ریاست جمهوری و با همراهی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیر موضوع هستیم تا بودجه اختصاص یابد.

رمضانی با بیان اینکه نزدیک‌ترین پروژه‌هایی که به بهره‌برداری داریم، پروژه‌های کتابخانه مرکزی رشت و کتابخانه مرکزی بندرعباس است، ادامه داد: امیدواریم سال آینده، افتتاح کتابخانه مرکزی ساری جزء نخستین اقدامات باشد، چون درصد پیشرفت این پروژه بالاست و یکی از پروژه‌های اولویت‌دار قلمداد می‌شود.

 


تکمیل و تجهیز پروژه کتابخانه مرکزی ساری نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار

سکینه خاتون مهدیان‌پور در جمع خبرنگارانی که به میزبانی نهاد برای شرکت در جشن خودکفایی کاغذ به مازندران سفر کرده بودند با بیان اینکه تکمیل کتابخانه‌ مرکزی ساری، ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، تصریح کرد: در دور اول سفر رئیس‌جمهور به مازندران ۳۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شد. امید می‌رود مطابق قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمینه تخصیص این اعتبار در دور دوم سفر رئیس‌جمهور به استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی ساری از سال ۱۳۸۶ کلنگ‌زنی شده، تشریح کرد: سال ۱۳۹۱ بخش عمرانی این پروژه به صورت اسکلت بتنی ۵ طبقه‌ای با زیربنای ۷۶۰۰ مترمربع آغاز شده که هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در وضعیت نازک‌کاری قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، با اشاره به تعریف ۶۰ نوع خدمت فرهنگی‌ در کتابخانه مرکزی ساری بیان کرد: با تخصیص به‌موقع بودجه، خدمات کتابخانه‌ای کتابخانه مرکزی شامل ارائه‌ی فضای مناسب مطالعه، طرح‌های هوشمند، تالار علم و خلّاقیت به اجرا درمی‌آیند.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها