- مازندران - اولویت بندی حدود ۳۰۰ موضوع فرهنگی مشمول دریافت بودجه، برای اجرا در سال ۱۴۰۲

اولویت بندی حدود ۳۰۰ موضوع فرهنگی مشمول دریافت بودجه، برای اجرا در سال ۱۴۰۲

تاریخ 08 بهمن 1401 ساعت 21:36:13
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002378
جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی آقا تهرانی، رییس کمیسیون فرهنگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، حسین جوادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و حجت الاسلام یعقوبیان، امام جمعه آمل برگزار شد.
اولویت بندی حدود ۳۰۰ موضوع فرهنگی مشمول دریافت بودجه، برای اجرا در سال ۱۴۰۲

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی آقا تهرانی، رییس کمیسیون فرهنگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، حسین جوادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و حجت الاسلام یعقوبیان، امام جمعه آمل برگزار شد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با دعوت خانواده شهید «همت اله متو» -از شهدای حماسه 6 بهمن 60 آمل- به عنوان میهمان ویژه چهل‌ویکمین یادواره این شهید در روستا قلعه کش، ضمن دیدار با پدر این شهید در این مراسم حاضر شد.

 حجت الاسلام‌والمسلمین آقاتهرانی عصر جمعه نیز در جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حاضر و بعد از شنیدن گزارش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پیرامون وضعیت و مسائل کنونی فرهنگی و فعالیت های انجام گرفته و در دست اقدام در سال جاری و ارائه برنامه فعالیت های آینده و بیان انتظارات و درخواست حمایت ویژه از حوزه فرهنگ و هنر از طرف مجلس و به ویژه کمیسیون فرهنگی و طرح مسائل و دغدغه های مدیران فرهنگی و نمایندگان روسای ادارات تابعه دستگاه فرهنگ در شهرستان ها گفت: البته کمیسیون فرهنگی مجلس همچنان به دنبال نظرخواهی از مراکز فرهنگی، موسسات و نهادهای مرتبط فرهنگی برای اولویت‌های پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه دولت درلایحه بودجه سال۱۴۰۲ کل کشور سهم بخش فرهنگی کشور را حدود ۴۱ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است، افزود: البته بودجه بخش فرهنگی با افزایش حدود ۶ تا ۷ درصدی در مقایسه با سال گذشته بوده، اما در کمیسیون و بررسی جزییات بودجه اعلام کردیم که این بودجه متناسب با تورم سال تناسبی ندارد؛ باید بیشتر شود.

آقا تهرانی یادآور شد: خوشبختانه اعضای کمیسیون فرهنگی در کمیسیون تلفیق هم حضور دارند و با توجه به اینکه پارسال نمایندگان مجلس حدود ۳ هزار پیشنهاد فرهنگی داشتند، قطعا بودجه پیشنهادی بخش فرهنگی افزایش پیدا خواهد کرد.

قابل قیاس نبودن بودجه فرهنگی ایران با سایر کشورها

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اذعان این مطلب که بودجه اختصاصی به بخش فرهنگی کشور درهمه زمینه‌ها اصلا قابل مقایسه با دیگر کشورهای دنیا نیست و بسیار کم است، تصریح کرد: با وجود تصویب بودجه بخش فرهنگی کشور، در پرداخت‌ها به استان‌ها و برنامه‌های فرهنگی متاسفانه تخصیص بودجه کمتر از بودجه تصویبی آن هست.

حجت‌الاسلام آقا تهرانی، اضافه کرد: برای پیگیری این موضوع و گلایه متولیان بخش فرهنگی در کل کشور، جلسه جداگانه‌ای با رئیس جمهور و "محمد مخبر" معاون اول رئیس جمهوری داشتیم و درخواست کردیم که حداقل بودجه‌ای که دربخش فرهنگی تصویب می‌شود، در تخصیص آن کم نشود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه با تشریح وضعیت کشور مبنی بر تحریم‌های ظالمانه علیه کشور، گفت: در یک شرایط نابرابری که استکبار برای کشورما با تحریم‌های ظالمانه وضع کرده، واقعا کار را برای همه سخت کرده است.

حجت الاسلام‌والمسلمین آقا تهرانی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی انتظار ما از همه در هر بخش کارهای جهادی و ایستادگی دراین وضعیت است، افزود: بالاخره شرایط سخت همیشه ماندنی نیست و رو به گذر خواهد بود و ما به روزهای خوش آینده امیدوار هستیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها