- مازندران - برای حفاظت جنگل‌ها بودجه دولتی کافی نیست

برای حفاظت جنگل‌ها بودجه دولتی کافی نیست

تاریخ 28 شهریور 1401 ساعت 11:08:05
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002123
معاون توسعه و مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اظهار داشت: «با بودجه دولتی نمی‌توانیم جنگل‌ها را حفاظت کنیم.
برای حفاظت جنگل‌ها بودجه دولتی کافی نیست

به گزارش واژه‌روز به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، سعید اوحدی امروز در بازدید از جنگل تیلاکنار سلمانشهر تنکابن با بیان اینکه جنگل‌ها یکی از مسیرهای توسعه کشور گردشگری است اظهار داشت: یکی از زمینه‌های امن برای توسعه پایدار گردشگری جنگل‌هاست.

معاون توسعه و مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور با تاکید بر این نکته که وجود تاسیسات و امکانات زمینه حفاظت را فراهم می‌کند، گفت: ما در میراث‌فرهنگی هم همین اشتباه را داریم؛ از نزدیک شدن به تخت جمشید ممانعت می‌کنیم، در صورتی که اگر امکانات گردشگری در کنارش تعبیه شود، زمینه نگهداری از این آثار تاریخی بیشتر فراهم می‌شود.

او با بیان اینکه ما با بودجه دولتی نمی‌توانیم جنگل‌هایمان را نگهداری کنیم، یادآور شد: در بحث آزادسازی سواحل که با نگاه مثبت رئیس‌جمهوری همراه است، وارد شدیم، اما تنها راه استفاده و مدیریت سواحل داشتن طرح و برنامه گردشگری است.

اوحدی تصریح کرد: همه جای دنیا از جنگل‌ها به خوبی حفاظت می‌کنند و امکانات برای مردم فراهم کردند.

او افزود: به جای جلوگیری از ورود مردم باید تاسیسات و امکانات گردشگری را فراهم کرد و با ایجاد سرمایه‌گذاری در این مناطق و اشتغالزایی فرهنگ نگهداری آن را ایجاد کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها