- مازندران - پرسنل صنوف فرهنگی هنری مشمول قانون بیمه بیکارى می شوند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران

پرسنل صنوف فرهنگی هنری مشمول قانون بیمه بیکارى می شوند

تاریخ 10 فروردین 1399 ساعت 12:31:43
منبع: واژه روز
کد خبر: 000547
مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: امکان پرداخت بیمه بیکاری به بیمه شدگان صنوف هنری وجود دارد و افرادی که در این صنوف فعال بودند می توانند از این خدمت استفاده کنند.
پرسنل صنوف فرهنگی هنری مشمول قانون بیمه بیکارى می شوند

به گزارش واژه روز، 

«عباس زارع» گفت: پرسنل مؤسسات فرهنگی هنری، چاپخانه‌ها، کانون‌های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه‌های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که صرفاً به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند و کارگاه آنان تعطیل شده است و یا زیر یک سال سابقه بیمه در سال ۹۸ دارند مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند.

 وی اظهار کرد: برابر مقررات تامین اجتماعی، فقط بیمه‌شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده‌اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که به صورت خویش‌فرما بیمه شده‌اند مانند بیمه‌شدگان صندوق اعتباری هنر، مشمول دریافت این خدمت نیستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران تصریح کرد: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری، این دسته از بیمه‌شدگان می‌بایست ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس‏http://Bimebikari.mcls.gov.ir  ثبت‌نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان از زمان بیکار شدن رد نشود.

وى افزود: تمام مشاغلی که به صورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده‌اند شامل قانون بیمه بیکاری خواهند شد و کسانی که در سامانه فوق ثبت‌نام می‌کنند حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیرمترقبه انتخاب کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها