- مازندران - ۱۹ اثر از منسوجات صنایع‌دستی مازندران به مرحله بعدی داوری رویداد سه گام راه یافت

۱۹ اثر از منسوجات صنایع‌دستی مازندران به مرحله بعدی داوری رویداد سه گام راه یافت

تاریخ 12 آبان 1401 ساعت 13:37:38
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002193
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از راه‌یابی ۱۹ اثر از منسوجات صنایع‌دستی مازندران به مرحله بعدی داوری رویداد سه گام خبر داد.
۱۹ اثر از منسوجات صنایع‌دستی مازندران به مرحله بعدی داوری رویداد سه گام راه یافت

به‌گزارش واژه‌روز به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، حسین ایزدی پنجشنبه ۱۲آبان ۱۴۰۱ با اعلام خبر فوق گفت:این ا۹ اثر در جلسه داوری استانی  رویداد سه گام با موضوع پیوند طراحان و تولید کنندگان منسوجات سنتی وصنایع‌دستی مرتبط در طراحی لباس امروز ایرانی انتخاب شد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران افزود:در این جلسه آثار صنعتگران در گروه‌های نساجی سنتی، رودوزی‌های و چاپ‌های سنتی از سطح استان داوری شدد.

او یادآور شد ۱۹ اثر از تولیدات با در نظر گرفتن شاخص‌هایی از قبیل رعایت اصالت و فرهنگ بومی، کیفیت و مواد اولیه مرغوب،طراحی مناسب و خلاق ،ترکیب رنگی اصیل یا مدرن و سنتی ،به کارگیری اصول زیبایی‌شناسی انتخاب و به مرحله بعدی راه یافت.

ایزدی با بیان این مطلب که قرار است در گام نخست آثار برگزیده در سالن رویدادهای معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی نیاوران به نمایش گداشته شود؛ تصریح کرد: این آثار در مراحل بعدی در مسابقه طراحان لباس با کاربرد منسوجات سنتی و صنایع‌دستی در طراحی لباس امروز که به‌منظور  پیوند تولید کنندگان و طراحان با بخش تجاری و برند سازی برگزار می‌شود؛ شرکت و داوری خواهد شد.»به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، حسین ایزدی پنجشنبه ۱۲آبان ۱۴۰۱ با اعلام خبر فوق گفت:این ا۹ اثر در جلسه داوری استانی  رویداد سه گام با موضوع پیوند طراحان و تولید کنندگان منسوجات سنتی وصنایع‌دستی مرتبط در طراحی لباس امروز ایرانی انتخاب شد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران افزود:در این جلسه آثار صنعتگران در گروه‌های نساجی سنتی، رودوزی‌های و چاپ‌های سنتی از سطح استان داوری شدد.

او یادآور شد: ۱۹ اثر از تولیدات با در نظر گرفتن شاخص‌هایی از قبیل رعایت اصالت و فرهنگ بومی، کیفیت و مواد اولیه مرغوب،طراحی مناسب و خلاق ،ترکیب رنگی اصیل یا مدرن و سنتی ،به کارگیری اصول زیبایی‌شناسی انتخاب و به مرحله بعدی راه یافت.

ایزدی با بیان این مطلب که قرار است در گام نخست آثار برگزیده در سالن رویدادهای معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی نیاوران به نمایش گداشته شود؛ تصریح کرد: این آثار در مراحل بعدی در مسابقه طراحان لباس با کاربرد منسوجات سنتی و صنایع‌دستی در طراحی لباس امروز که به‌منظور  پیوند تولید کنندگان و طراحان با بخش تجاری و برند سازی برگزار می‌شود؛ شرکت و داوری خواهد شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها