- مازندران - نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری دارندگان پروانه فعالیت مشاغل خانگی برپا شد

نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری دارندگان پروانه فعالیت مشاغل خانگی برپا شد

تاریخ 11 بهمن 1401 ساعت 19:48:48
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002382
نمایشگاه عرضه و فروش محصولات فرهنگی و هنری دارندگان پروانه فعالیت مشاغل خانگی، از ۱۰ تا ۱۴ بهمن ساعت ۱۰ صبح در مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برپا شد.
نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری دارندگان پروانه فعالیت مشاغل خانگی برپا شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حسین جوادی با اعلام این خبر که نمایشگاه عرضه و فروش محصولات فرهنگی و هنری دارندگان مجوز فعالیت مشاغل خانگی در مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار می شود گفت: این نمایشگاه با عنوان "دِلِ وِس" (در زمینه های تدوینگری فیلم، گرافیک، نقاشی، طراحی پارچه و لباس، خوشنویسی، کتاب، حجاب، نقاشی روی سفال، طراحی شمع و محصولات غذایی ارگانیک_ طبیعی_ در حمایت از بانوان خانه دار و سرپرست خانواده و....) به مناسبت دهه مبارک فجر و چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در روزهای ۱۰ تا 14 بهمن از ساعت 10 صبح در مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برپا خواهد بود.

جوادی افزود: بر اساس قانون مشاغل خانگی (مصوب سال 1389 مجلس شورای اسلامی) ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی یکی از سیاست های اشتغال زایی کشور می باشد و این برنامه هرساله از طریق صدور مجوزها و حمایت های مالی تداوم یافته است. ظرفیت ها و مزایای فراوان مشاغل خانگی از جمله پایین تر بودن هزینه های راه اندازی نسبت به سایر مشاغل، انعطاف پذیری و امکان اشتغال برای اقشار گوناگون، سبب شده تا این نوع مشاغل بسیارمورد توجه قرار گیرد و قدرت پوشش دامنه وسیعی از متقاضیان شامل کارآفرینان، زنان، جوانان، فارغ التحصیلان، معلولان و غیره را داشته باشند. افراد زیادی (نظیر زنان) هستند که بدلیل عدم حضور در محیط خارج از خانه، عملا ظرفیت و توانمندی های بالای آنها مورد استفاده قرار نگرفته است و نرخ مشارکت آنها در فعالیت های اقتصادی بسیار اندک است و یا فارغ التحصیلان دانشگاه ها و افرادی که به هر دلیلی مایلند در خانه کار کنند و در محیط خانه بهتر و بیشتر فعالیت نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: از ابتدای سال 1401 تاکنون، 157 مجوز فعالیت مشاغل خانگی در رسته های مختلف فرهنگی و هنری صادر شد که از این مجموع 110 مجوز بصورت مستقل و 46 مجوز پشتیبان حقیقی و 1 مجوز پشتیبان حقوقی با اشتغال زایی 405 نفر در سطح استان فعالیت می نمایند.

وی در ادامه اعلام داشت: جهت دریافت تسهیلات وام چهار درصدی به دارندگان مجوز فعالیت مشاغل خانگی ، 110 طرح ارائه شده توسط صاحبان مجوز به مبلغ ۱۰۹/۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال، مصوب گردید که به بانک های عامل (بانک توسعه تعاون، بانک رفاه کارگران و پست بانک) ارجاع شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها