- مازندران - نقش موثر نمایشگاه‌های فرهنگی هنری در جهاد تبیین

نقش موثر نمایشگاه‌های فرهنگی هنری در جهاد تبیین

تاریخ 07 شهریور 1402 ساعت 14:36:25
کد خبر: 002491
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر و ایام هفته دولت گفت: نمایشگاه "استاره سو" را با هدف شناسایی و معرفی توانمندی‌های فرهنگی، هنری و رسانه استان را در مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برپا کردیم.
نقش موثر نمایشگاه‌های فرهنگی هنری در جهاد تبیین

به گزارش  واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، آهنگر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا در حاشیه نمایشگاه فرهنگ، هنر و رسانه که در محل سالن نمایشگاهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد، با اشاره به ایام بزرگداشت هفته دولت و با یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: افتخار داریم برگزاری نمایشگاه  استاره سو با هدف شناسایی و معرفی توانمندی‌های فرهنگی هنری رسانه استان را در مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تاریخ  ۶ تا ۹ شهریور بر پا کنیم.

 

وی افزود: شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های فرهنگی هنری رسانه‌ای قرآنی و همچنین فراهم آوردن فضایی برای هم‌افزایی و تعامل هرچه بیشتر تولید کنندگان آثار فرهنگی هنری از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

 

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ادامه داد: یکی از قالب‌های هنری که می‌تواند در جهاد تبیین موثر واقع شود برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی هنری در نقاط مختلف استان است که با هدف روشنگری و مقابله با جریان تحریف که توسط معاندین نظام طراحی می‌شود.

 

آهنگر افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند دست‌آوردهای انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه و فعالیت‌های قرآنی و همچنین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برای مردم استان مازندران نشان دهد.

 

 

وی ادامه داد: غرفه‌هایی که نمایشگاه‌ها از جمله در حوزه کتاب و نشر، حوزه چاپ و چاپخانه‌ها، فعالیت‌های رسانه‌ای، در موضوع فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، در عرصه فعالیت‌های هنرهای تجسمی، موسیقی و سینمایی همچنین کانون‌های اگهی و تبلیغات و غرفه‌هایی که با موضوع مد و لباس و همچنین مشاغل خانگی و البته موضوع صندوق اعتباری هنر و حمایت‌هایی که از هنرمندان عزیز و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در استان مازندران از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته نمایشگاه راه اندازی شده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به نکته‌‌ی حائز اهمیت این نمایشگاه گفت:  برنامه‌های جانبی که پیش بینی شده در این نمایشگاه مثل نقالی و پرده‌خانی که متناسب با ایام اربعین هست و رونمایی از کتاب‌هایی که به تازگی تالیف شده و همچنین محفل شعر و نشست‌های تخصصی رسانه و همچنین برگزاری دوره‌های ویژه توانمند سازی فعالان فرهنگی هنری مساجد هست که ما در حاشیه برگزاری نمایشگاه این برنامه‌ها رو هم خواهیم داشت و در این نمایشگاه ۲۸ غرفه راه‌اندازی شده است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها