- مازندران - گرامی‌داشت چهلمین روز درگذشت قاسمعلی ایرانمنش برگزار شد

گرامی‌داشت چهلمین روز درگذشت قاسمعلی ایرانمنش برگزار شد

تاریخ 03 مهر 1399 ساعت 19:38:16
منبع: واژه روز
کد خبر: 001104
گرامی‌داشت چهلمین روز درگذشت« قاسمعلی ایرانمنش»، چهره شاخص فرهنگ و هنر مازندران امروز عصر درزادگاهش روستای اساس سوادکوه برگزار شد.
گرامی‌داشت چهلمین روز درگذشت قاسمعلی ایرانمنش برگزار شد

 

به گزارش واژه روز، قاسمعلی ایرانمنش از چهره‌های شاخص فرهنگی، هنری و سیاسی استان بود که در صبح روز شنبه 25 مرداد 99 بر اثر سکته مغزی در سن 54 سالگی درگذشت.

وی متولد 20فروردین 1345بود و سال‌های عمر خود را در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، هنری و سیاسی سپری کرد؛ او به دلیل فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی، ارتباط خوبی با اصحاب رسانه داشت و مدتی هم مسئولیت پایگاه خبری وارش را بر عهده داشت، به همین دلیل یادداشت‌ها و مصاحبه‌های بسیاری از او در رسانه‌های استان منتشر شده است.

ایرانمنش را در تعاریف دوستانش به فردی اجتماعی و دارای ارتباط قوی با خود، جامعه و طبیعت می‌توان توصیف کرد؛ او فراتر از مرزها می‌اندیشید و طبیعت برای او به عنوان موجودی زنده باارزش و احساس تلقی می‌‌شد، همین تفکرات سبب شد تا «خانه موزه و اقامتگاه بومگردی ایرانمنش» را بنیاد نهاد و از همشهریان و هم استانی‌ها دعوت کرد تا اوقات فراغت را در آن‌جا سپری کنند.

وی با دانش روز پیش می‌رفت و در فضای مجازی هم فعالیت خوبی داشت به‌طوری که گروهی مجازی با حضور سوادکوهی‌ها تشکیل داد تا همدلی و هم‌نوایی را در میان آنان به وجود آورد، هر چند به گفته دوستانش چندان موفق نبود.

مراسم چهلمین روز درگذشت ایرانمنش امروز عصر با اجرای علی حسن‌نژاد پژوهشگر فرهنگ بومی مازندران و با حضور اعضای خانواده، اقوام، دوستان، اهالی فرهنگ و هنر و جمعی از مسئولان در محل روستای اساس سوادکوه برگزار و به صورت زنده از طریق لایو اینستاگرام پخش شد.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi