- میراث فرهنگی - میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و‌ صنایع‌دستی‌ایران، در اکسپوی دبی معرفی شد

میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و‌ صنایع‌دستی‌ایران، در اکسپوی دبی معرفی شد

تاریخ 01 شهریور 1400 ساعت 10:08:32
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001247
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی گفت: ظرفیت‌های جذاب و منحصر به‌فرد میراث‌فرهنگی، طبیعی و ناملموس، زیرساخت‌های گردشگری همچنین دست‌ساخته‌های غنی و سنتی صنایع‌دستی ایران در اکسپوی دوبی معرفی و نمایش داده می‌شود.
میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و‌ صنایع‌دستی‌ایران، در اکسپوی دبی معرفی شد

به گزارش واژه‌روز به نقل ازمیراث آریا، شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به نمایندگی از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در خصوص انجام همه امور مربوط به سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نمایشگاه اکسپو دبی ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ (اول اکتبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ برابر با ۹ مهر ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱) توسط وزارتخانه، تفاهم‌نامه امضا کردند.

«خشایار نیکزادفر» مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی گفت: طبق این تفاهم نامه همه اقدامات و مسائل مربوط به سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نمایشگاه اکسپو دبی ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ تحت نظارت و اختیار وزارتخانه انجام می‌شود.

او افزود: در این دوره از اکسپو وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعال‌تر و موثرتر از دوره‌های گذشته ظاهر خواهد شد. با پیگری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته همه فعالیت ها مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور به وزارتخانه به‌ عنوان متولی اصلی این سه حوزه واگذار شد و در نمایشگاه اکسپو دبی نیز اقدامات براساس تفاهم نامه مذکور انجام می‌شود.

نیکزادفر با اشاره به رویکرد برنامه‌ریزی‌ها برای حضور در اکسپو دبی بیان کرد: مقابله با ایران هراسی، نمایش ظرفیت های جذاب و منحصر به‌فرد میراث‌فرهنگی، طبیعی و ناملموس کشور، معرفی زیر ساخت‌های گردشگری کشور از جمله گردشگری سلامت، معرفی استارت‌آپ‌های فعال در سه حوزه، همچنین نمایش و فروش دست ساخته‌های غنی و سنتی صنایع‌دستی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای حضور در این رویداد بین‌المللی است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی تصریح کرد: بر همین اساس برنامه‌ریزی برای همه استان‌های کشور صورت پذیرفته و به‌طور متوسط هر ۱۰روز دو استان در دبی حضور خواهند داشت که البته این زمان به نسبت محتوای استان‌ها متغیر خواهد بود.

او از همه فعالان و خانواده بزرگ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که آمادگی حضور در این المپیک بزرگ فرهنگی را دارند دعوت کرد که با مراجعه به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خود یا به حوزه توسعه و سرمایه‌گذاری شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی پیشنهادها و امکانات خود را معرفی و مطرح کنند.

 نمایشگاه اکسپو هر پنج سال یک بار با حضور حداکثری کشورها برگزار می‌شود و بخش‌هایی که در این رویداد با رویکردهای اقتصادی و فرهنگی مشارکت دارند، در پی فرآیند ایجاد ارتباطات تجارت، فروش، خرید، عرضه و ورود به بازارهای جهانی هستند. اکسپو دبی قرار بود سال ۲۰۲۰ برگزار شود که با همه‌گیری ویروس کرونا، اجرای آن به امسال موکول شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi