- مازندران - پوستر و تمبر سه رویداد گردشگری ایران رونمایی شد

با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

پوستر و تمبر سه رویداد گردشگری ایران رونمایی شد

تاریخ 07 دی 1398 ساعت 12:36:26
منبع: ایرنا
کد خبر: 000142
تمبر جنگل‌های هیرکانی، پوستر محافظت از این جنگل و پوستر مازندران پایتخت گردشگری اکو۲۰۲۲ به عنوان سه رویداد مهم گردشگری ایران و مازندران پنج‌شنبه شب در جریان برگزاری جشن ملی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در بابلسر رونمایی شد.
پوستر و تمبر سه رویداد گردشگری ایران رونمایی شد

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، مراسم رونمایی از این سه رویداد با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزیر امور اقتصادی و دارایی و جمعی از دوستداران طبیعت و میراث فرهنگی و پژوهشگران و مسئولان مرتبط استان های مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و خراسان شمالی انجام شد.

پیشنهاد میزبانی مازندران به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو (سازمان همکاری اقتصادی) حدود ۶ ماه پیش از سوی میراث فرهنگی و استانداری مازندران به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری کشور (رئیس سازمان میراث فرهنگی وقت) داده شد و ۱۲ مهر ماه امسال به تصویب هیات وزیران کشورهای عضو اکو در تاجیکستان درآمد و امروز در این جشن از پوستر مازندران پایتخت گردشگری اکو ۲۰۲۲ رونمایی شد.

جنگل های هیرکانی نیز ۱۴ تیر ماه امسال در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی در باکو در فهرست میراث جهانی ثبت شد و در جشن امروز تمبر ثبت جهانی این جنگل و پوستر محافظت از آن با هدف معرفی و آشنایی مردم با این میراث ملی و جهانی رونمایی شد.

جنگل‌های هیرکانی با ۱.۹ میلیون هکتار وسعت، از آستارا در شمال استان گیلان تا گُلی‌داغ در شرق استان گلستان، در گستره‌ای به طول تقریبی ۸۰۰ کیلومتر و عرض ۲۰ تا ۷۰ کیلومتر پراکنش دارد. بخش کوچکی از جنگل‌های هیرکانی هم در کشور آذربایجان واقع است.

این جنگل‌ها زیست بوم ۲۹۶ گونه پرنده و ۹۸ گونه پستاندار است. همچنین ۱۵۰ گیاه بومی درختی و بوته‌ای (مانند شمشاد و انجیلی) نیز در آن یافت می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها