- مازندران - دریافت طرح‌ از 15 استان برای «پروژه چهارفصل تئاتر ایران»

دریافت طرح‌ از 15 استان برای «پروژه چهارفصل تئاتر ایران»

تاریخ 11 اردیبهشت 1400 ساعت 11:57:41
منبع: ایران تئاتر
کد خبر: 001090
«ایوب آقاخانی» از دریافت طرح‌هایی از ۱۵ استان کشور برای شرکت در ششمین فصل از دور نوین پروژه توسط دبیرخانه‌ چهارفصل تئاتر ایران، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری، خبر داد.
دریافت طرح‌ از 15 استان برای «پروژه چهارفصل تئاتر ایران»

به گزارش واژه روز به نقل از ایران تئاتر، ایوب آقاخانی طراح و مدیر پروژه جامع ملی سراسری آموزش نمایشنامه‌نویسی «چهارفصل تئاتر ایران»، در خصوص تداوم مسیر فعالیت این پروژه با حمایت و متولی‌گریِ مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و دفتر مطالعات و پژوهش‌های آن مرکز، از دریافت طرح‌هایی از 15 استان کشور برای شرکت در ششمین فصل از دور نوین پروژه توسط دبیرخانه چهارفصل تئاتر ایران، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری خبر داد.

بر اساس این خبر، اعضای هیئت‌علمی این فصل، که در فراخوان «کودک و محیط زیست» نام گرفته است، شهرام کرمی، حسین فدایی حسین و سعید اسدی خواهند بود.

طرح‌های برگزیده‌ این فصل به‌زودی با انتخاب اعضای هیئت‌علمیِ فصل معرفی خواهند شد تا نگارش نهایی طرح‌ها آغاز شده، نویسندگان برای حضور در کارگاه‌های فصلی پروژه با حضور اعضای هیئت ‌علمی آماده شوند.

نقطه‌ پایانی مسیر این پروژه چاپ آثار برگزیده‌ نهایی توسط انتشارات سوره‌ی مهر است که نمایشنامه‌های برگزیده‌ نهایی فصل پنجم نیز ـ با عنوان مدافعان سلامت ـ از طرف دفتر مطالعات و پژوهش‌های حوزه‌ی هنری به مدیریت ایوب آقاخانی به شرح زیر با پیشنهاد چاپ به انتشارات سوره‌ی مهر معرفی شده است:

·         «نامه‌پاره زیر پای زعیم» نوشته‌ آرزو بهرامی از استان زنجان

·         «تحویل سال» نوشته‌ لیلا روغنگیر قزوینی از استان قزوین

·         «مرثیه‌های ابدی» نوشته‌ی مصطفی جعفری خوزانی از استان اصفهان

·         «کیانا» نوشته‌ پژمان شاهوردی از استان لرستان

گفتنی است پروژه‌ «چهارفصل تئاتر ایران» از سال 1387 کار خود را آغاز کرده و در طول دوران فعالیتش نتایج چشمگیری در توسعه‌ی نمایشنامه‌نویسیِ علمی در خارج از پایتخت گرفته است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi