- مازندران - اولین رتبه جشنواره بین المللی قصه‌گویی در بخش آیینی سنتی به نوجوان مازندرانی تعلق گرفت

اولین رتبه جشنواره بین المللی قصه‌گویی در بخش آیینی سنتی به نوجوان مازندرانی تعلق گرفت

تاریخ 01 بهمن 1401 ساعت 23:53:45
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002376
نوجوان ساروی عضو کانون پرورش فکری استان مازندران، موفق به کسب رتبه نخست بخش آیینی سنتی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی شد.
اولین رتبه جشنواره بین المللی قصه‌گویی در بخش آیینی سنتی به نوجوان مازندرانی تعلق گرفت

به گزارش واژه‌روز، آیین پایانی بیست و چهارمین دوره جشنواره بین المللی قصه‌گویی، در شهر یزد برگزار شد.

این جشنواره از ۲۵ دی در شهر یزد آغاز به کار کرد و در مدت ۴ روز قصه‌گویان در بخش‌های ملی، بین‌الملل، زبان اشاره، پادکست، قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای، آیینی سنتی و در بخش علمی مقاله، کتاب، پایان‌نامه و رساله و جستار با هم به رقابت پرداختند.

بر اساس این گزارش، محمدمهدی مرادی عضو مرکز فرهنگی هنری شماره سه ساری، با قصه «گذر سیاوش از آتش» به عنوان رتبه نخست این بخش از سوی هیات داوران معرفی شد. 

همچنین در بخش بزرگسال و درگروه آیینی سنتی، هیات داوران حسین غلامی، با قصه «انتقام بستور از بیدرفش» که در بخش آزاد شرکت کرده بود را شایسته تقدیر در بخش بزرگسال آیینی سنتی دانست.

گفتنی است: در بخش منطقه‌ای این جشنواره که پیش از این در استان تهران برگزار شده بود؛  محمد مهدی مرادی، مهسا یحیویی  و حسین غلامی، سه  قصه گوی مازندرانی برگزیده بخش منطقه‌ای در گروه آیینی سنتی بودند که به بخش بین‌المللی راه پیدا کردند و در نهایت دو قصه‌گو به عنوان منتخب مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است: در بیست و سومین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شده بود، حسین غلامی از استان مازندارن، رتبه دوم  بخش آیینی سنتی (زنان و مردان) را کسب نمود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها