- هنرهای نمایشی - جدول اجراهای میدانی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد

جدول اجراهای میدانی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد

تاریخ 14 آذر 1400 ساعت 13:04:26
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001484
جدول اجراهای میدانی بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در بخش‌های «خیمه‌شب‌بازی»، «شبیه‌خوانی» و «آیین‌ها و بازی‌ها» منتشر شد.
جدول اجراهای میدانی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منتشر شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از اداره کل هنرهای نمایشی، آثار میدانی بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در سه بخش خیمه‌شب بازی، شبیه‌خوانی و آیین‌ها و بازی‌ها از ۱۶ تا ۲۰ آذر اجرا خواهند شد.

آثار نمایشی این سه بخش از ساعت ۱۵:۳۰ در پهنه رودکی، از ساعت ۱۸:۳۰ در لابی تماشاخانه سنگلج، ساعت ۱۱ در ایستگاه مترو تئاترشهر و  ساعت ۱۶:۳۰ در ایستگاه مترو جهاد اجرا خواهند شد.

اختتامیه بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی ۲۱ آذر ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی از سال ۱۳۶۸ با همت تعدادی از هنرمندان و فعالان این عرصه در راستای حفظ، معرفی، توسعه و اشاعه هنرهای نمایشی آیینی و سنتی پایه‌گذاری شد. رویدادی که در گام‌های نخستین به شکل سالانه و از دوره چهارم به شکل دوسالانه برگزار شده و توانسته در کنار معرفی بخش مهمی از آیین‌ها و سنن‌ نمایش ایرانی در راستای معرفی هنرمندان پیش‌کسوت و فعالان جوان این عرصه به دامنه فعالیت‌های نمایش ایرانی و شکل گیری حریان تئاتر ملی سهمی بسزا داشته باشد.

این رویداد از دوره دوازدهم با محوریت تاکید بر معرفی نمایش‌های آیینی و سنتی ایران به دیگر نقاط جهان با برگزاری سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی در کنار میزبانی از پژوهشگران نمایش‌های سنتی دیگر کشورها تلاش کرد در همراهی با زنده‌نام دکتر جلال ستاری و دکتر لاله تقیان دو تن از پژوهشگران بنام عرصه نمایش‌های آیینی و سنتی گامی دیگر در راستای جهانی کردن آیین‌های نمایشی کشورمان بر دارد.

 بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی از چهاردهم تا بیست و یکم آذرماه ۱۴۰۰ خورشیدی به دبیری داوود فتحعلی بیگی برگزار می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها