- مازندران - پنج شهید مازندران در خاک وطن آرمیدند

پس از 5سال دوری:

پنج شهید مازندران در خاک وطن آرمیدند

تاریخ 24 مهر 1399 ساعت 13:47:55
منبع: واژه روز
کد خبر: 001214
پنج شهید مازندران پس از تشییع و استقبال مردمی در محل زندگی خود به خاک سپرده شدند
پنج شهید مازندران در خاک وطن آرمیدند

 

به گزارش واژه روز، مراسم تشییع پیکر پنج شهید به نام‌های محمود رادمهر از ساری، رضا حاجی زاده از آمل، علی عابدینی از فریدونکنار، محمدبلباسی از قائمشهر و حسن رجایی فر از بابل در شهرستان‌های محل زندگی‌شان برگزار شد.

براساس این گزارش با توجه به شیوه‌نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیکر پاک این شهیدان پس از تفحص در منطقه خان طومان سوریه، در حرم امام رضا «ع» طواف داده شد و در مراسم وداع در محل پارک ولایت ساری  به صورت خودرویی در شهرهای سکونت آنان تشییع شد.

13رزمنده از مازندران در نبرد خان طومان سوریه برای دفاع از حریم حرم اهل بیت (ع) به شهادت رسیدند؛شهیدان محمد بلباسی از قائمشهر، علی جمشیدی از نور، رضا حاجی‌زاده از آمل، حسن رجایی‌فر و سید رضا طاهر از بابل، سیدجواد اسدی و محمود رادمهر از ساری، سعید کمالی از میاندرود، علیرضا بریری از بابلسر، علی عابدینی از فریدونکنار، حسین مشتاقی از نکا، رحیم کابلی و یدالله قنبری از بهشهر شهیدان مازندرانی نبرد خان طومان هستند.

از مجموع شهدای مدافع حرم مازندران در خان طومان تا کنون ۱۲ پیکر پاک تفحص و به خانه بازگردانده شد و پیکر یک شهید هنوز به وطن بازنگشته است.

منبع عکس:ایرنا

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi