- مازندران - دریاچه ولشت به قطب منطقه گردشگری تبدیل خواهد شد

دریاچه ولشت به قطب منطقه گردشگری تبدیل خواهد شد

تاریخ 05 تیر 1401 ساعت 16:09:45
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001954
استاندار مازندران گفت: زیرساخت های تفریحی و اقامتی با حفظ شئونات اسلامی برای پذیرایی از گردشگران بین‌المللی و داخلی در دریاچه ولشت شهرستان چالوس فراهم می‌شود.
دریاچه ولشت به قطب منطقه گردشگری تبدیل خواهد شد

معنوی/ واژه‌روز،  استاندار مازندران در بازدید خود از دریاچه ولشت چالوس از مسئولان شهرستانی و اجرایی  به جهت تلاش و جذب بخش خصوصی برای اسپانسرینگ و سرمایه گذاری تقدیر کرده و گفت: دریاچه ولشت از طبیعت زیبایی برخوردار بوده اما فضایی برای ورود گردشگران به دریاچه وجود نداشت که با آمادگی و حضور این اسپانسرها بخش زیادی بهبود بخشید و دغدغه ها از بین رفت.

او تاکید کرد: باید در اجرای طرح زیر ساخت دریاچه به تمامی مسائل از جمله زیست محیطی و گردشگری توجه داشت و تمامی نکات برای حفظ میراث فرهنگی رعایت شود.

محمود حسینی پور افزود: این دریاچه زیبا به عنوان بی نظیرترین جاذبه کوهستانی کریدور شمال به جنوب کشور به شمار می رود وتمامی  دستگاه های اجرایی باید تلاش خود را برای رفع مشکلات زیرساختی در این دریاچه در کنار بخش خصوصی به‌کار بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: هزینه ای که برای اجرای طرح دریاچه ولشت برای جذب گردشگر تخصیص داده خواهد شد در حدود ۳۵۰ میلیارد تومان است که قطعا با پایان این طرح این منطقه به قطب گردشگری داخلی و خارجی تبدیل خواهد شد.

دریاچه ولشت با عمق ‌ ۱۷ تا ‌ ۲۸ متری در ارتفاع یکهزار متری از سطح دریای خزر در منطقه کوهستانی تخت سلیمان، دامنه شمالی رشته کوه البرز و در فاصله حدود ۳۵ کیلومتری جنوب غربی چالوس در روستای « سنار » بخش مرزن آباد قرار دارد.

حجم آب این دریاچه ۲ میلیون مترمکعب و گستره آن نیز حدود ۲۴ هکتار است. آب موجود در دریاچه ولشت از چندین چشمه جوشان در بستر آن تامین می شود.

این دریاچه جزو 10 دریاچه آب شیرین کشور ایران محسوب می‌شود که  ماهیان و پرندگان متنوع با گونه های متفاوت در آن زیست  دارند. دریاچه ولشت در سال 1388 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

این منطقه زیبایی چشم نوازی ، آب و هوای خنک و مطبوع کوهستانی و طبیعت دلنواز و بکر را دارا است. 

 بازدید از چند طرح نیمه‌تمام عمرانی، اعزام نماینده به تمامی روستاها به منظور گفت و گو با روستاییان و احصای مسایل و مشکلات آنها از اهداف سفر یک روزه استاندار مازندران به چالوس اعلام شده است.

استاندار مازندران حسینی‌پور، در این سفر با اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا و ایثارگران و فعالان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان چالوس دیدار و گفت و گو خواهد کرد. برگزاری نشست شورای اداری شهرستان هم برنامه پایانی سفر استاندار مازندران به چالوس اعلام شده است.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi