- مازندران - استان مازندران میزبان جشنواره منطقه‌ای تئاتر خواهد بود

استان مازندران میزبان جشنواره منطقه‌ای تئاتر خواهد بود

تاریخ 30 آبان 1401 ساعت 15:33:58
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002237
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در اختتامیه جشنواره تئاتر استان مازندران، از میزبانی مازندران در جشنواره منطقه‌ای تئاتر استانها خبر داد.
استان مازندران میزبان جشنواره منطقه‌ای تئاتر خواهد بود

معنوی/ واژه‌روز، اختتامیه سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان مازندران با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین جوادی، دبیر جشنواره، سید حسین ساداتی، نماینده مجلس شورا اسلامی شهرستان ساری، بابایی کارنامی، مدیر کل بنیاد شهید استان، دکتر کهنسال و هنرمندان استان مازندران در شهرستان ساری برگزار شد.

سید حسین ساداتی در اختتامیه سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان مازندران از زحمات تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران و هنرمندان جشنواره تشکر کرده و گفت: طی یک فرصت 100روزه 20 گروه نمایشی متقاضی حضور در این دوره جشنواره شدند که پس از آن 15 گروه شرایط حضور در قسمت بازبینی را دریافت کردند و پس از سه روز بازبینی آثار توسط داوران، صفر علی اوجانی، حمیدرضا برزگر، رضا عموزاد با نظارت رضا عمرانی نسب 8 نمایش به مرحله پایانی را پیدا کردند، داوران بخش پایانی نیز که زحمات فراوانی را متحمل شدند، متشکل از حمید کاکاسلطانی، شهرام زرگر و محمد دشت گلی.

ساداتی ادامه داد: اصلی ترین رسالت و وظیفه هنر و هنرمند پایبندی به اصول انسانی است، جشنواره بخش کوچکی از فعالیت فعالان تئاتر استان است، و اصل بر این بوده که جشنواره ثمره اجرای رو در رو با مخاطب باشد باید از تولید و اجرای نمایش ها در طول سال حمایت شود تا نمایش های خوبی را به هنگام جشنواره شاهد باشیم.

دبیر جشنواره از مسئولان و نمایندگان کشور خواستار ان شد تا: نشستی صمیمی و دوستانه با تعدا اندکی نخبگان، فرهیختگان، پیشکسوتان، اساتید دانشگاهی که همگی از سالهای قبل اعلام آمادگی برای حل مشکلات تئاتر داشتند برپا شود و مشورت های انان برای به تصویب رسیدن قانونی که تئاتر یک شغل است گام های اساسی برداشته شود. و مسئولان بپزیرند که تئاتر حوزه فرهنگ وهنر ابزار قدرتمندی در اختیار دارد تا شاهد روزهای پر رونق برای روزهای فرهنگ و هنر باشیم.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان، حسین جوادی، ضمن قدردانی وتشکرازدبیر جشنواره و داوران محترم در این دوره گفت: ما درمسیر راه و طولیت فرهنگ و هنر باید هنرمندان تئاتر را به کار بگیریم و از آنان بهر‌ه‌مند شویم.

حضور یکایک شما قوت قلب است، تک تک شما ها سرمایه و گوهری هستید برای این سرزمین و بنده قدردان شما هستم.

جوادی در آخر خبری را حول جشنواره منطقه‌ای گفت: وزارتخانه میزبانی جشنواره منطقه‌ای تئاتر را به عهده اینجانب سپرده است، و شاهد حضور ۱۰ استان برتر در استان مازندران خواهیم بود. از ۲۶ آذر تا ۲۰ دی ماه میزبان جشنواره منطقه‌ای تئاتر در استان مازندران هستیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها