- مازندران - فیلم داستانی «ونوشه» تولید مشارکتی حوزه هنری مازندران در فستیوال هانتیگتون

فیلم داستانی «ونوشه» تولید مشارکتی حوزه هنری مازندران در فستیوال هانتیگتون

تاریخ 15 مهر 1399 ساعت 15:03:52
منبع: روابط عمومی حوزه هنری مازندران
کد خبر: 001170
تولید مشارکتی حوزه هنری مازندران به مرحله نیمه نهایی فستیوال هانتینگتون راه یافت.
فیلم داستانی «ونوشه» تولید مشارکتی حوزه هنری مازندران در فستیوال هانتیگتون

به گزارش واژه روز به نقل از  روابط عمومی حوزه هنری مازندران، فیلم کوتاه داستانى « ونوشه » که با مشارکت واحد هنرهای تصویری این مرکز ( از سری آثار دفاع مقدسی ) تولید شد، به مرحله نیمه نهایى فستیوال بین‌المللى هانتینگتون بیچ امریکا راه یافت.

«سید معصومه حجازی » کارشناس هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران ضمن اعلام خبر فوق گفت: این فیلم که به نویسندگى و کارگردانى « مهدى حیدرى » است، داستان زنى چوپان به نام ونوشه را روایت مى‌کند که به عنوان سرپرست خانوار به همراه دختر کوچک و پدر سالمندش زندگى مى‌کند. پدر ونوشه پس از قطعنامه ۵۹۸ ایران و عراق منتظر است تا نام پسرش را از رادیو و در بین آزادگان بشنود و پسرخاله‌اش (که قاچاقچى چوب است) در صدد فراهم ساختن شرایطی برای ازدواج با اوست که حضور معلم جدید مدرسه روستا اتفاقاتى را رقم مى‌زند.

وی افزود:  «مسیح‌ میرحسینی، هادی دیباجی، حسین‌شیدایی‌فر، النا بزرگ‌پور، احمد حبیب نتاج» از بازیگران این فیلم هستند.

همچنین سایر عوامل فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: مهدی حیدری، تهیه کننده: مهدی اکبری، تصویربردار: عباس قاسم‌نژاد، صدابردار: محمود موسوی، تدوین: علی دنیوی، دستیار کارگردان و منشى صحنه: سمیه مظفری، عکاس: ری را حیدری، گریم: افسانه طبیب پور، مدیر تدارکات: مصطفى محسن زاده، دستیار تدارکات: محمد علی حیدری، دستیارتصویر: امیر حسین نبوی، دستیار دو تصویر: على یعقوبى، دستیار صدا: حسین شاملی، هماهنگی: صمد الماسی، محمود داداشی.

«مهدی معصومی گرجی»رییس حوزه هنری مازندران ضمن آرزوی موفقیت برای «مهدی حیدری» کارگردان فیلم « ونوشه » پرداخت هوشمندانه به جنگ و تاثیرات آن در زندگی افراد جامعه را مهم ارزیابی کرد و انتخاب روایت های متنوع و غیر تکراری برای تولید فیلم و سایر آثار هنری را (جهت پرداختن به ابعاد مختلف جنگ) لازم دانست.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi