- هنرهای تجسمی - برگزیدگان جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران معرفی شدند

برگزیدگان جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران معرفی شدند

تاریخ 20 آذر 1400 ساعت 14:39:08
منبع: ایرنا
کد خبر: 001508
برگزیدگان رویدادهای «جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران» و «نشان‌های مانی و مانا» در خانه هنرمندان ایران معرفی و تقدیر شدند.
برگزیدگان جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران معرفی شدند

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، دو برنامه‌ از انجمن هنرمندان نقاش ایران، با عناوین رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران و اهدای نشان‌های مانی و مانا در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

امیر راد، رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران درباره این رویداد گفت: این رویداد با همکاری و مشارکت انجمن هنرمندان نقاش ایران و بیمه سامان برنامه‌ریزی شد که صحبت‌های اولیه برای برگزاری آن در سال ۹۸ انجام و قرار شد در همان سال پیش برود. اما با آغاز همه‌گیری بیماری کرونا، این برنامه عقب افتاد.

وی ادامه داد: کمی بعد از آن برای برگزاری دوسالانه نقاشی ایران برنامه‌ریزی کردیم. در آنجا دوسالانه را به سه بخش تقسیم کردیم و در یک بخش قرار شد رویدادهایی منفک داشته باشیم، یعنی ارتباط ساختاری با یکدیگر ندارند و در جاهای گوناگون برگزار می‌شود. برنامه‌ریزی کردیم جایزه بزرگ در کنار منظره نگاری؛ از جمله این رویدادها باشد که قرار بود پنجم شهریور اتفاق بیفتد و باز هم با پیک آخر بیماری کرونا روبه‌رو شد و این اتفاق رخ نداد.

وی افزود: فراخوان رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران را در پاییز اعلام کردیم که ۱۲۷۸ هنرمند با حدود ۳۵۰۰ اثر در این رویداد شرکت کردند. هلیا دارابی، جمشید حقیقت‌شناس و شهرام کریمی نیز داوران این رویداد بودند.

رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران گفت: بزرگترین وظیفه ما به عنوان انجمن هنرمندان نقاش ایران، این است که این رسانه را آنچنان که باید، به همه معرفی کرده جایگاه آن را در جامعه تثبیت کنیم و به سمت رویدادهایی برویم که ما را به این اهداف و برنامه‌ها برساند. در بسیاری نهادهایی که همین امروز هم در عرصه اجتماعی ما فعال هستند، جایزه‌هایی برگزار می‌شود. اما انجمن فکر کرد  باید حتماً در این زمینه وارد و برای خودش استانداردی را قائل شود و مابقی خودشان را نسبت به آن بسنجند.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی آنچه در فضای جامعه هنری ما رخ می‌دهد و نسبت به آنچه موجود است، این جایزه، جایزه بزرگی است. امیدوارم بزرگ و بزرگترین بماند و آینده خوبی را برایش آرزو و پیش‌بینی می‌کنم.

 در ادامه از لیلا گودرزی و الهام پورخانی تقدیر و جایزه بزرگ این رویداد به مریم اسپندی اهدا شد.

در برنامه دیگری در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران، انجمن هنرمندان نقاش ایران نشان‌های افتخار و عالی خود را با عناوین مانی و مانا به هنرمندان برگزیده این انجمن اهدا کرد.

 راد درباره اهدای نشان‌های مانی و مانا بیان کرد: این مراسم سومین دوره اهدای این دو نشان به هنرمندان است. نشان مانی، نشان افتخار انجمن هنرمندان نقاش ایران است که هر سال به حداکثر سه نفر از کسانی که طی سالیان در شکل‌گیری انجمن یا پیشبرد اهدافش کمک کردند اهدا می‌شود. نشان مانا که نشان عالی انجمن هنرمندان نقاش ایران است نیز به یک هنرمند نقاش که در صحنه هنرهای تجسمی حضور فعال و شاخصی داشته، اهدا خواهد شد.

سپس محمدرضا فیروزه‌ای، عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران با اشاره به اهمیت تداوم اهدای این دو نشان، گفت: باید خودمان را باور داشته باشیم، به خودمان اهمیت دهیم و ارزش بگذاریم. نگرانی من، از تداوم این برنامه است.

وی افزود: کماکان اشکالاتی پا برجا اما برگزاری چنین برنامه‌هایی بسیار خوشحال کننده است. در این مراسم‌ برای قدردانی و تشکر از زحمات کسانی که استحقاقش را دارند، حضور پیدا می‌کنیم و به کارهایی که انجام داده‌اند ارج می‌گذاریم.

در ادامه این مراسم نشان مانی (نشان افتخار انجمن هنرمندان نقاش ایران) به جمشید حقیقت‌شناس، شهناز زهتاب و حمید توکلی اعطا شد. همچنین نشان مانا (نشان عالی انجمن هنرمندان نقاش ایران) به فرشید ملکی اعطا شد و دخترش به نمایندگی از طرف او این نشان را دریافت کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi