- هنرهای نمایشی - مهرواره طنز خوان خنده برگزار می‌شود

مهرواره طنز خوان خنده برگزار می‌شود

تاریخ 23 مهر 1399 ساعت 14:15:44
کد خبر: 001209
  آفرینش های ادبی کانون پروری فکری استان تهران در تلاش است با برگزاری برنامه «خوان‌خنده» از  ظرفیت طنز استفاده کرده و ضمن ایجاد فضایی شاد و توجه دادن مخاطبان کودک و نوجوان به امکانات ساده موجود در خانه،آنان را  با آفرینش اثر ادبی آشنا کند
مهرواره طنز خوان خنده برگزار می‌شود

 

به گزارش واژه روز، طنز از انواع ادبی رایجی است که در میان کودکان و نوجوانان اقبال فراوان دارد. این گونه ادبی در فضای مجازی نیز، بسیار مورد توجه کاربران است. بنابراین می‌توان با تولید محتوای مناسب ویژه کودکان و نوجوانان، از این استقبال برای آموزش مفاهیم ادبی و اخلاقی بهره جست.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران با اشاره به اهمیت بهره گیری از زبان طنز در تعامل با کودکان ونوجوانان گفت: مرکز آفرینش‌های ادبی کانون استان تهران قصد دارد، جشنواره خوان خنده را با هدف پرورش حواس و قوه تخیل کودکان و نوجوانان، ترویج روحیه شادی و نشاط، تولید محتوای مناسب کودک و نوجوان،آشنایی با پیشینه طنز در گنجینه فارسی برگزار کند.

فاطمه تنهایی در تبیین بخش‌های مختلف این جشنواره، افزود:  بخش اول شکرخند؛ ساخت شعر و داستان با درنظر گرفتن اصول طنز نویسی در عناوین، «ازماسک که برماست،کرگدن‌ها کرونا نمی‌گیرند، نگه کن که ویروس را روزگار چه بازی نمود ای پسر گوش دار، و قرنطینه آزاد» درگروه سنی(۱۲+) تا(۱۵+) بازی خند؛که شرکت‌کنندگان در این بخش با استفاده از اسباب بازی‌ها و عروسک‌های دستکشی، انگشتی و عروسک و اسباب بازی‌های کاغذی و دست ساز موجود در منزل به خلق شخصیت و آفرینش داستان می‌پردازند و آثار خود را در قالب فیلم کوتاه نمایشی و یا انیمیشن کوتاه (عکس‌های متوالی از عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها) تهیه و ارسال خواهند کردکه مناسب گروه سنی (۹+) تا( ۱۲+) است. 

وی ادامه داد: در بخش چیلک خند شرکت کنندگان (۱۲+) تا(۱۵+)  براساس عکس‌هایی که  با موضوع «روزهای قرنطینه در خانه» در سایت  استان یا دیگر امکانات مجازی کانون پرورش فکری استان تهران بارگذاری خواهد شد به نوشتن شعر، داستان و خاطره پرداخته و آثار را به همراه عکس ارسال می‌کنند. 

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثارتا پایان آذر ۱۳۹۹ است؛ گفت:  رابطان و مربیان ادبی مراکز، فیلم‌های کوتاه اعضا را بررسی و داوری کرده و از هر مرکز حداکثر سه اثر به واحد کارشناسی ادبی ارسال شود.

لازم به ذکر است نشانی صندوق الکترونیکی جهت دریافت آثارmokatebe.tehran@kpf.ir وشماره تماس ۷۷۵۰۳۹۳۱ـ ۷۷۶۰۶۷۵۳   داخلی ۱۰۱۷ واحد ادبی پاسخگوی سئوالات علاقه‌مندان به شرکت در مهرواره است.

منبع:روابط عمومی کانون پرورش فکری تهران

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi