- موسیقی - ممنوعیت نشان دادن آلات موسیقی در تلویزیون

ممنوعیت نشان دادن آلات موسیقی در تلویزیون

تاریخ 29 دی 1400 ساعت 13:19:36
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001644
علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور پرسیده است که چرا نشان دادن ابزار و آلات موسیقی در تلوزیون ممنوع است.
ممنوعیت نشان دادن آلات موسیقی در تلویزیون

به گزارش واژه‌روز، رهبر سابق ارکستر سمفونیک تهران در نامه ای خطاب به سید ابراهیم رئیسی با ابراز گلایه از رسانه ملی، صدا وسیما جمهوری اسلامی،  نسبت به عدم نشان دادن سازهای موسیقی از تلویزیون، از او خواست: در مسیر اجرای تحقق شفّافیّت و صداقت با مردم، این تضاد علنی و نقیض گوئی تلویزیون که با پول این ملت اداره می‌شود را بر طرف سازی نماید.

متن نامه به شرح ذیل است:

«جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی ریاست جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

با احترام

اگر شما نتوانید،چه کسی بتواند

بنده علی رهبری، آهنگساز و رهبر ارکستروطن دوست وایراندوست میباشم که حدود 55 سال است که در کشو اتریش اقامت دارم. اینجانب برنده مدال طلای مسابقات جهانی رهبری ارکستربرای ایران بوده وخالق آثار ماندگاری چون سمفونی"مادرم ایران"،"نوحه خوان"(واقعه روز عاشورا) و "خون ایرانی" میباشم.

دقیقاً اطلاع ندارم که آیا جنابعالی از این مسئله مطّلع هستید یا خیر، اما اکثریّت مردم ایران بخصوص هنردوستان وهنرمندان، که به حق به قول شما جریان پیشتاز جامعه میباشند، با این سؤال ویا در حقیقت با این مسئله مواجه هستند که چرا تلویزیون ایران برای مخاطبان داخل ایرانِ خود از نشان دادن آلات موسیقی پرهیز میکند،درحالیکه این سازهای موسیقی در کلیه مراسم مذهبی وغیر مذهبی،از عزاداری تاجشن مورد استفاده قرار گرفته و نواخته میشوند و چگونه است که نشان دادن سازها در اجرای همین موسیقی ها در شبکه های برون مرزی تلویزیون ایران منعی ندارد؟

بنده به نمایندگی از طرف میلیون ها ایرانی از شما تقاضا دارم که بر اساس قولی که به ملت ایران داده اید ودر مسیر اجرای تحقق شفّافیّت و صداقت با مردم این تضاد علنی ونقیض گوئی تلویزیون ایران را که با پول این ملت اداره میشود،برطرف سازید.لطفاً بفرمائید روشن کنند که چنانچه نشان دادن و دیده شدن ساز ممنوع است،پس چگونه میشود که این لوازم در صدها فروشگاه به فروش میرسند وهزاران هنرجو و هنرمند موسیقی، در صدها هنرستان موسیقی،این ها را آموزش میگیرند ودرصدها تالار کنسرت اجرا میکنند؟

جناب آقای رئیس جمهور،ملت از شما توقع دارد که همانطوریکه خود گفته اید در نظام اجرائی و شیوه ی اداره کشور تحول ایجاد شود و از اهالی فرهنگ وهنر حمایت صورت گیرد،نه اینکه از طریق مخفی کاری و دوروئی های بی منطق مانع بروز خلاقیت های جوانان که از رویش های جامعه هستند،شد.

امیدوارم که بر مبنای سخنان شما که در پی عزّت نام ایران هستید وهمچنین تلاش همه ی ما که در حال تلاش وفعالیت برای بهبود چهره ایران در دنیا هستیم،این روال بی منطق که باعث خجالت زدگی ما در خارج از کشور شده است نیز برطرف شود».

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها