- مازندران - 14همین دوره جشنواره موسیقی نواحی باز هم در کرمان برگزار می‌شود

14همین دوره جشنواره موسیقی نواحی باز هم در کرمان برگزار می‌شود

تاریخ 21 اردیبهشت 1400 ساعت 12:19:59
کد خبر: 001102
«محمدعلی مرآتی» دبیر جشنواره موسیقی نواحی کرمان در ابتدا در مورد استان برگزاری این دوره از  جشنواره گفت: «موضوع استان محل  برگزاری جشنواره در شورای سیاستگزاری مطرح شد طبق ارزیابی های انجام شده در شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، پیشنهاد شد که  کرمان میزبان جشنواره  باشد
14همین دوره جشنواره موسیقی نواحی باز هم در کرمان برگزار می‌شود

به گزارش واژه روز، «محمدعلی مرآتی» دبیر جشنواره موسیقی نواحی کرمان در ابتدا در مورد استان برگزاری این دوره از  جشنواره گفت: «موضوع استان محل  برگزاری جشنواره در شورای سیاستگزاری مطرح شد طبق ارزیابی های انجام شده در شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، پیشنهاد شد که  کرمان میزبان جشنواره  باشد. این پیشنهاد  با توجه به بررسی‌ این شورا از عملکرد مناسب  دوره‌های گذشته این جشنواره در کرمان و قابلیت‌های مهم فرهنگی و هنری این استان  ارایه شد و فکر می‌کنیم که امسال هم کرمان می تواند میزبان خوبی برای این جشنواره باشد.

در مرحله بعد این پیشنهاد شورا به دفتر موسیقی و سپس معاونت هنری اعلام شد .همزمان استاندار کرمان نیز در دو هفته اخیر در  معاونت امور هنری وزارت ارشاد حضور یافتند و در گفتگو با معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی آمادگی کرمان را برای میزبانی از جشنواره موسیقی نواحی اعلام در سال جاری در کرمان اعلام کردند . بنابراین با توجه به نظر پیشنهادی شورای سیاستگذاری و نیز اعلام آمادگی استان کرمان،تصمیم معاونت امور هنری بر برگزاری جشنواره در کرمان در سال جاری است .بزودی فراخوان جشنواره اعلام می شود و اطلاعات دقیق تری از جزییات برگزاری جشنواره منتشر خواهد شد . زمان جشنواره نیز پس از هماهنگی با استان اعلام می شود.

سال‌هاست که در آستانه تصمیم‌گیری برای برگزاری جشنواره «موسیقی نواحی» زمزمه‌هایی برای تغییر مکان برگزاری این جشنواره از کرمان به شهر دیگر به گوش می‌رسد و اما در حد همان زمزمه باقی می‌ماند. در تمامی 13 دوره‌ای که جشنواره موسیقی نواحی برگزارشده است، در شهر کرمان سکنی گزیده و برای دوره چهاردهم نیز قرار نیست از آن شهر خارج شود و این در حالی است که قرار بود جشنواره موسیقی نواحی فقط سه دوره در کرمان برگزار شود و بعدازآن به سایر شهرهای ایران هم برسد.

 

در سال 1394 در دوره مدیریت «پیروز ارجمند» در دفتر موسیقی وزارت ارشاد که خود اصالتی کرمانی دارد، مقرر شد جشنواره موسیقی نواحی در شهر کرمان به مدت سه سال برگزار شود، اما باوجوداینکه سال‌هاست آن سه سال تمام‌شده و علی‌رغم رفتن «ارجمند» از دفتر موسیقی هنوز این جشنواره در کرمان برگزار می‌شود.

به هر روی این جشنواره با موضوع موسیقی نواحی مختلف ایران برگزار می‌شود و حقِ دیگر مناطق کشور است که بتوانند میزبان این رویداد باشند. اما گویا جشنواره موسیقی نواحی در کرمان لنگری انداخته که حالا حالاها بیرون نمی‌آید.

در دوره‌های گذشته شاهدِ ضعف‌های مهمی در برگزاریِ این جشنواره در کرمان بودیم. متأسفانه مسئولان استان کرمان با اینکه چند دوره از این جشنواره را برگزار کرده‌اند، اما نشان دادند که از برگزاریِ این جشنواره درس‌های لازم را نگرفته‌اند و هر سال ضعف‌های سال‌های گذشته به چشم می‌خورد.

تا ببینیم امسال چه خواهد شد!

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi