- مازندران - پنجاه عنوان برنامه شاخص و محوری با محوریت بزرگداشت روز ملی مازندران

پنجاه عنوان برنامه شاخص و محوری با محوریت بزرگداشت روز ملی مازندران

تاریخ 22 آبان 1402 ساعت 18:13:15
کد خبر: 002578
دبیر ستاد بزرگداشت روز ملی مازندران گفت: بیش از ۵۰عنوان برنامه شاخص و محوری و بیش از چهار هزار برنامه با محوریت بزرگداشت روز ملی مازندران برگزار شد که تقویت روحیه امید و افزایش نشاط اجتماعی، پیوست برنامه‌های این روز و هفته بود.
پنجاه عنوان برنامه شاخص و محوری  با محوریت بزرگداشت روز ملی مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر شامگاه( ۲۱آبان) در آئین اختتامیه برنامه‌های بزرگداشت روز ملی مازندران که در تالار مرکزی ساری برگزار شد با بیان اینکه سخت و طاقت فرسات تا بخواهیم در بازه زمانی یک هفته برای معرفی و تبیین فرهنگ غنی و ریشه‌دار مازندران برنامه داشته باشیم، اظهار کرد: برنامه‌های بزرگداشت روز ملی مازندران در قالب هفته از ۱۳آبان آغاز و تا ۲۱آبان ماه جاری ادامه داشت و همچنان نیز برخی از دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برنامه متناسب با این مناسبت تاریخی و تقویمی دارند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به روز شمار هفته مازندران، افزود: روز ۱۳آبان با عنوان مازندران، ایستادگی و مقاومت، روز ۱۴آبان با عنوان مازندران، تشیع و ولایت پذیری، روز ۱۵آبان با عنوان مازندران، فرهنگ و هنر تمدن ساز، روز ۱۶آبان با عنوان مازندران، طبیعت، فرهنگ زیست محیطی، روز ۱۷آبان با عنوان مازندران، رسوم و سنت‌های تعالی بخش، روز ۱۸آبان با عنوان مازندران، پهلوانان و قهرمانان، روز ۱۹آبان با عنوان مازندران، دانش و پژوهش و روز ۲۰آبان با عنوان مازندران، شعر و ادب تبری نامگذاری شد. 

آهنگر بیان کرد: معرفی فرهنگ غنی مازندران، آداب و رسوم و مفاخر و مشاهیر علمی، دینی، ورزشی و هنری این دیار نباید به یک روز یا هفته منحصر شود بلکه باید در طول سال برای تبیین این داشته‌ها و ظرفیت‌ها برنامه ریزی شود. 

وی با بیان اینکه ستاد بزرگداشت روز ملی مازندران با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با رویکرد ایجاد تعامل و هم افزایی بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برای برنامه‌ریزی و اجرای هرچه باشکوهتر متناسب با روز ملی مازندران تشکیل شد، افزود: قدردان اهتمام دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اهداف این ستاد هستیم. 

دبیر ستاد بزرگداشت روز ملی مازندران با بیان اینکه مردمی سازی برنامه‌های گرامیداشت روز ملی مازندران را با قوت پیگیر شدیم و خداوند متعال را شاکریم که مردم به درستی در این مناسبت نقش آفرین بوده اند، گفت: گستردگی جغرافیایی و نقش آفرینی اقشار مختلف مردم نیز از سوی این ستاد مورد توجه بوده است. 

آهنگر با بیان اینکه از گلوگاه تا رامسر برنامه‌هایی متناسب با روز ملی مازندران با همراهی و همدلی مردم برگزارشد، یادآورشد: بیش از سه هزار و ۵۰۰مدرسه استان نیز برای بزرگداشت روز ملی مازندران به خط شدند. 

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰عنوان برنامه شاخص و محوری و بیش از چهار هزار برنامه با محوریت بزرگداشت روز ملی مازندران برگزار شد، گفت: تقویت روحیه امید و افزایش نشاط اجتماعی در جامعه پیوست برنامه‌های روز و هفته مازندران بوده است. 

آهنگر با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌های هنری مازندران برای بزرگداشت روز ملی مازندران بهره گرفته شد، افزود: نویسندگان، ادبا، شعرا، پژوهشگران، خوانندگان و هنرمندان استان به نیکی در کنار اعضای ستاد بزرگداشت روز ملی مازندران پای کار بوده اند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها