- مازندران - وبینار آموزشی اعضا کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد

وبینار آموزشی اعضا کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد

تاریخ 28 آذر 1400 ساعت 14:16:01
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001532
هم‎‌زمان با هفته پژوهش، وبینار آموزشی مسأله شناسی رفتاری اعضا ویژه کارشناسان  و مربیان کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد.
وبینار آموزشی اعضا کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مازندران، کارشناس آموزش و پژوهش این کانون گفت:  این دوره آموزشی با هدف آشنایی بیشتر مربیان کانون با نحوه رفتار با اعضا و مساله شناسی رفتاری اعضا برگزار شده است.

سهیلا بابایی افزود: در این برنامه که به صورت برخط با حضور دو روان‌شناس و مشاور کودک ونوجوان برگزار شد، در خصوص مساله شناسی رفتاری اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون مازندران بحث و گفتگو شد.

بر همین اساس، در ابتدای این برنامه ساناز شوهانی با تشریح شناخت مساله و ابعاد آن گفت: مساله شناسی از طریق مصاحبه، مشاهده و پرسش‌نامه و برپایه مطالعه و جستجوگری انجام می شود.

این روان‌شناس بر تربیت نگاه و ذهن جستجوگر تاکید کرد و اظهار داشت: برای یافتن مساله درست می بایست ذهن جستجوگر داشت و ضمن مطالعه از ابزار مناسب برای حل مساله بهره برد.

در ادامه الهام ولی شیخ زاهد از دیگر مدرسان این وبینار بر اهمیت مخاطب شناسی تاکید داشت و افزود: نقش مربیان به عنوان الگویی مناسب و موثر در تربیت و شکوفایی استعدادهای اعضا مهم است.

این روان‌شناس و مشاور کودک و نوجوان با مقدم خواندن  مخاطب شناسی بر مساله شناسی بیان داشت: شناخت مربی از اعضا  در ابعاد زیستی، اجتماعی، فرهنگی، شناختی و ... می تواند به درک بهتری در برقراری ارتباط موثر منجر شود و در عین حال مربی می تواند به صورت مطلوب‌تری کودک را در مسیر مورد نظر هدایت و راهنمایی نماید. 

 وی درک مربی از نیازهای اعضا،شنخت آنان و میزان آموزش پذیری اعضا را از دیگر نکات مهم دانست که می بایست مربی به آنها توجه نماید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi