- مازندران - نامگذاری سالن آمفی تئاتر ارشاد سوادکوه به نام استاد «رحمت الله حسن پور»

نامگذاری سالن آمفی تئاتر ارشاد سوادکوه به نام استاد «رحمت الله حسن پور»

تاریخ 27 شهریور 1400 ساعت 13:56:58
منبع: فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
کد خبر: 001309
در آیینی ،به مناسبت بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی ، سالن آمفی تئاتر ارشاد سوادکوه به نام زنده یاد استاد رحمت الله حسن پور (تنهای سوادکوهی ) نام گذاری شد.
نامگذاری سالن آمفی تئاتر ارشاد سوادکوه به نام استاد «رحمت الله حسن پور»

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در آیینی  به مناسب بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی و با حضور عباس زارع مدیر کل ، امام جمعه ، فرمانده سپاه ، شهردار ، معاون فرماندار  همچنین :محسن محمدی معاون هنری ، سینمایی ، منصور  علی اصغری مدیر روابط عمومی آن اداره کل ، حمید امینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  و تعدادی  از شاعران و هنرمندان سوادکوهی و خانواده زنده یاد استاد رحمت الله حسن پور   سالن آمفی تئاتر ارشاد سوادکوه به نام این شاعر مردمی و نام آشنای مازندرانی نام گذاری شد.

در این مراسم عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سخنانی ، زنده یاد حسن پور را شاعری مردمی دانست که بسیاری از اشعارش ورد زبان مازندرانی هاست.

وی افزود : زنده یاد حسن پور در طول سی سال خدمت صادقانه در پست های گوناگون در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و ارشاد شهرستان ها همیشه منشا خیر بوده و هنرمندان و بویژه شاعران زیادی را به عرصه هنر وادبیات کشور و استان معرفی نموده است .

وی تصریح کرد : به مناسبت بزرگداشت زنده یاد استاد رحمت الله حسن پور  و ارج نهادن به خدمات شایسته ایشان ، سالن آمفی تاتر شهر زیرآب را به نام این شاعر نامی سوادکوهی نام گذاری نمودیم.

شایان ذکر است : در این مراسم همسر استاد حسن پور درباره زندگی و خصوصیات اخلاقی وی سخن گفت و تعدادی از شاعران به شعرخوانی پرداختند . و در پایان از تابلوی سالن آمفی تاتر استاد رحمت الله حسن پور سوادکوهی پرده برداری شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi