- فرهنگ عمومی - سال تحصیلی غم‌انگیز 1399 در سایه‌ی کرونا

سال تحصیلی غم‌انگیز 1399 در سایه‌ی کرونا

تاریخ 15 شهریور 1399 ساعت 11:40:53
منبع: واژه روز
کد خبر: 001018
همیشه مهر یادآور هیاهو و شور شروع مدرسه بود و امسال مدارس در تابستان و بی هیج هیاهو و سروصدایی آغاز شد.
سال تحصیلی غم‌انگیز 1399 در سایه‌ی کرونا

به گزارش واژه روز، امروز اولین روز سال تحصیلی بود اما 7 صبح برخلاف سال‌های پیشین هیچ دختر و پسر یونیفرم پوشیده‌ای را در خیابان ندیدیم.

امسال در هیچ لوازم‌التحریری رونق نبود و اشتیاق خرید لوازم رنگی تحریر در دل دانش‌آموزهای ما ماند. خیابان‌های ماتم‌زده‌ای که می‌بایست هجم شادی کودکان دبستانی ما را با خود به همراه داشته باشد نه کودکان غمگین با ماسک و شیلد و گان.

امسال غم‌انگیزترین سال تحصیلی بود چون خیلی از داوطلبان بی‌بضاعت و فقیر ما در حسرت داشتن موبایل هوشمند یا نبود اینترنت از تحصیل بازماندند. قلب معلم‌هایی بسیاری به خاطر آشنا نبودن با محیط مجازی شکسته و مورد تمسخر دانش‌آموزان خود قرارگرفتند.

روز گذشته از سامانه شاد رونمایی شد و به گفته وزارت آموزش و پرورش بسیاری از مشکلاتی که معلمان و دانش‌آموزان در نیمه سال تحصیلی گذشته با آن روبه‌رو شدند که موجب شده بود که از سامانه‌های دیگر استفاده کنند، حل و این سامانه با کیفیت بالاتری که  امکان برقراری تماس تصویری دانش‌آموز با معلم‌ را دارد در اختیار آن‌ها قرار گرفت.

در این سامانه آموزش به صورت آنلاین انجام می شود و دانش آموزان موظف هستند در ساعات مقرر ، در کلاس های مجازی شرکت کنند. چنان چه امکان حضور در کلاس های آنلاین برای دانش آموز وجود نداشته باشد ، می تواند از فایل های ذخیره شده آن ها استفاده نماید اما باید این موضوع را با معلم و مدیر مدرسه خود مطرح کند.

بسیاری از والدین علی الخصوص والدین دانش‌آموزان دوره‌ی ابتدایی از سختی آموزش مجازی گله دارند و این برای پایه‌ی اول دبستان بسیار سخت‌تر است، حال‌اینکه بازگشایی مجدد مدارس با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و شیوع بیماری‌های ویروسی برای دانش‌آموزان بسیار خطرآفرین است و آموزش مجازی تنها راه پیش‌روی آن‌ها است.

اما با این حال بسیاری از والدین دانش‌آموزان خود را با هزینه‌ی بسیار زیاد در مدارس غیرانتفاعی که تعداد دانش‌آموزان کمی دارد و امکان رعایت فاصله اجتماعی در آن وجود دارد ثبت نام کردند تا روند آموزشی آنان به‌صورت حضوری انجام گیرد.

به نظر می رسد کسب آمادگی ها و برنامه ریزی های لازم در چندماه گذشته نیز هنوز نتوانسته است پاسخگوی وضعیت موجود باشد؛ با این حال  قطار آموزش طی هفته های آینده روی ریل خود خواهد افتاد و مدیران مدارس و معلمان برای آموزش دانش آموزان طبق برنامه خودشان پیش می روند و آموزش و پرورش باید کنترل کیفیت آموزش و ارتقای عملکرد شبکه شاد را به دست بگیرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi