- مازندران - اعلام آمادگی کرد امام جمعه قائمشهر در راستای احیای بافت تاریخی نساجی

اعلام آمادگی کرد امام جمعه قائمشهر در راستای احیای بافت تاریخی نساجی

تاریخ 10 آبان 1401 ساعت 10:38:30
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002186
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از اعلام آمادگی امام جمعه شهرستان قائمشهر به‌منظور توسعه بنای تاریخی نساجی شماره یک و تبدیل آن به پارک موزه خبر داد.
اعلام آمادگی کرد امام جمعه قائمشهر در راستای احیای بافت تاریخی نساجی

به گزارش واژه‌روز  به‌نقل از روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر در دیدار با امام جمعه شهرستان قائمشهر که با هدف ایجاد توسعه بخش‌های مختلف گردشگری، صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی این شهرستان برگزار شده بود، با اشاره به وجود ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گفت: قائمشهر دارای ظرفیت‌های خوبی به‌ویژه در حوزه گردشگری مذهبی، با وجود بیش از ۲۰ امامزاده و بقعه متبرکه است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران خطاب به آیت الله معلمی یادآور شد: در قائمشهر ۱۴ کارگاه صنایع‌دستی فعال وجود دارد که برای احداث نمایشگاه دائمی در سطح شهرستان و همچنین توسعه حوزه گردشگری، صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی در این شهر نیازمند توجه و حمایت‌های شما هستیم.

امام جمعه شهرستان قائمشهر در این دیدار با اشاره به تعبیری از قرآن کریم، گفت: بخش عمده‌ای از آثار رحمت خداوند در مازندران، فعال کردن بخش گردشگری و به نمایش گذاشتن برای افراد دیگر است.

آیت‌الله علی‌ معلمی افزود: اگر در گذشته افرادی اقدام به احداث بنای هنری و کار برجسته کرده‌اند به پشتوانه ابتکار بوده و این هوش نشانه از توحید دارد.

او با بیان اینکه بنده از نوجوانی به مشاهده آثار باستانی علاقه داشته و دارم؛ افزود: فعالان در عرصه حفظ امانت آثار الهی و آثار گذشتگان نیز کار بزرگی انجام می‌دهند، چرا که این آثار تا جایی که ممکن است باید حفظ شود.

این مسئول درباره حمایت از بنای تاریخی نساجی شماره یک، خواستار ارائه طرح و پیشنهاد از طرف میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و تصویب آن شد .

آیت الله معلمی تاکید کرد: مدیران و مسئولان در هر جایگاهی باید سعی کنند این آثار حفظ شده و هم زمینه بازدید برای گردشگران فراهم شود.

او یادآور شد:صرف نظر از جایگاه امامت جمعه و خبرگان به آثار تاریخی علاقه‌مند هستم و برای حفظ آن آمادگی همکاری دارم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها