- مازندران - زیباسازی شهر ساری با پیوست ساری ۲۰۲۲

زیباسازی شهر ساری با پیوست ساری ۲۰۲۲

تاریخ 11 آبان 1400 ساعت 14:51:54
منبع: ایرنا
کد خبر: 001402
معاون خدمات شهری شهرداری ساری گفت: همه پروژه‌های مربوط به زیباسازی و بازپیرایی فضای شهری در مرکز مازندران با رویکرد و پیوست رویداد بین‌المللی ساری۲۰۲۲ در حال اجراست.
زیباسازی شهر ساری با پیوست ساری ۲۰۲۲

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری،«علیرضا حمیدی » روز سه‌شنبه در جلسه برنامه‌ریزی و ساماندهی بصری شهر ساری اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی برای آماده شدن ساری به منظور میزبانی از رویداد ساری۲۰۲۲ زیبایی منظر شهری است و در همین راستا نیز کمیته‌های زیباسازی مناطق چهارگانه موظف هستند با برنامه‌ریزی‌های مناسب نسبت به زیبایی منظر شهری در مناطق اقدام کنند.

وی افزود: زیباسازی منظر شهری باهدف حفظ سلامت روان شهروندان ساروی به‌عنوان یک اقدام مهم در اولویت واحد زیباسازی مناطق شهری قرار دارد و طرح‌های زیبا متناسب با محیط شهری نیز در حال تهیه و اجراست.

معاون خدمات شهری شهرداری ساری خاطرنشان کرد: شهرداری ساری با بازآفرینی و طراحی مبلمان متفاوت و خاص شهری ، تلاش می کند تا فضای چشم‌نواز و نشاط برانگیزی در سطح شهر ساری ایجاد کند.

این نشست با حضور«علی عاشقان» و «سید افشین راسخ» اعضای شورای اسلامی ساری، «سید حمزه حسینی» معاون شهرسازی و معماری شهرداری و اعضای کمیته زیباسازی مناطق چهارگانه شهرداری ساری برگزار شد و  برنامه‌ریزی و ساماندهی بصری شهر به منظور ارتقای کیفیت محیط و فضاهای عمومی شهر و ایجاد نشاط برای شهروندان در دستور کار قرار گرفت.

سید افشین راسخ عضو شورای اسلامی شهر ساری هم در این نشست بهره‌گیری از کارهای خلاقانه در حوزه ارتقای زیبایی بصری را مهم دانست و گفت: می‌توان به‌طور خاص در حوزه اجرای مبلمان شهری به این موضوع دست‌ یافت.

علی عاشقان دیگر عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز با بیان اینکه مرکز استان به لحاظ بصری نیاز به تغییرات اساسی دارد، خواستار اجرای طرح‌های متفاوت در فضای زیبایی منظرشهری شد و گفت: شورای اسلامی شهر ساری با همراهی شهرداری تلاش می‌کند تا شهری با المان‌های زیبا برای شهروندان ساروی ترسیم کند و در زیبایی بصری شهر نقش مؤثری داشته باشد.

روز گذشته نیز برای افزایش فعالیت‌های شهرداری‌های استان به منظور آمادگی بیشتر برای میزبانی از رویداد ساری۲۰۲۲ نشست نقش شهرداری‌ها در ایجاد جاذبه‌های شهری و زیبایی شهرهای مازندران با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دبیر اجرایی ساری۲۰۲۲، نماینده ویژه استاندار در این رویداد و مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای مازندران برگزار شد تا فعالیت‌های شهرداری‌های استان به ویژه شهرداری ساری برای بهسازی سیمای شهری با پیوست ساری ۲۰۲۲ افزایش یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران در این نشست گفت: به دلیل یکپارچگی شهرهای استان باید از فرصت رویداد ساری پایتخت گردشگری برای ایجاد تحول در تمامی شهرها بهره برد.

سیف‌الله فرزانه افزود: با توجه به در پیش بودن رویداد ۲۰۲۲ این رویداد می‌تواند در سال میلادی جدید موجب رونق اقتصادی قابل توجه برای مازندران شود، به شرطی که همه شهرداران پای کار بیایند و مازندران را یکپارچه ببینیم.

وی با بیان این که شهرداری ساری در خط مقدم این رویداد قرار دارد، اظهار کرد: آنچه اولویت دارد ایجاد جاذبه‌های شهری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای تبدیل کردن ساری و سایر شهرهای استان به مقصدی جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi