- سینما - عزت الله مهرآوران بازیگر ایرانی در گذشت

عزت الله مهرآوران بازیگر ایرانی در گذشت

تاریخ 17 مهر 1400 ساعت 11:41:45
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001345
عزت الله مهرآوران بازیگر و نمایشنامه نویس، بر اثر ابتلا به کرونا پس از گذراندن روزهای سخت وطاقت فرسا و مقاومت در برابربیماری کرونا در بیمارستان در گذشت.
عزت الله مهرآوران بازیگر ایرانی در گذشت

به گزارش واژه‌روز، عزت الله مهرآوران در تاریخ 18 اردیبهشت ۱۳۲۸متولد شد او بازیگر ایرانی بود که  دارای نشان درجه ۱ هنری از سوی وزارت علوم و وزارت ارشاد اسلامی بود.

مهرآوران فعالیت حرفه‌ای خود در سینما را با فیلم می‌فروش در سال ۱۳۵۳ به کارگردانی ولی محمدی آغاز کرد و پس از آن در فیلم‌هایی مانند آژانس شیشه‌ای ساخته« ابراهیم حاتمی‌کیا» ، مرد عوضی ساخته «محمدرضا هنرمند» و خوابم می‌آد ساخته «رضا عطاران»، بازی کرد..

عزت‌الله مهرآوران با آثارش در چندین دوره جشنواره تئاتر فجر حضور داشته که از این میان می‌توان به جشنواره فجر سال ۱۳۷۰ اشاره کرد. مهرآوران در این دوره مال‌کنون را به صورت مشترک با مریم معترف و در کنار آثاری نظیر سایه ماه به کارگردانی «انوشیروان ارجمند»، مرگ یزدگرد به نویسندگی «بهرام بیضایی» و کارگردانی«گلاب آدینه»، دلدار به نویسندگی و کارگردانی «حسین نوری»و واقعه‌خوانی جهاز جادو به نویسندگی «محمد چرمشیر» و کارگردانی«آتیلا پسیانی» به روی صحنه برد.

مهرآوران دو دز واکسن کرونا را چند ماه قبل در مؤسسه هنرمندان پیشکسوت دریافت کرده بود.اما پس از گذراندن روزهای دشوار بر اثرسکته قلبی ناشی از کرونا در تاریخ 17 مهر 1400 در گذشت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi