- سینما - مستند سینماهای ایران اکران می شوند

مستند سینماهای ایران اکران می شوند

تاریخ 06 مرداد 1400 ساعت 11:48:35
منبع: واژه روز
کد خبر: 001187
مستندهای سینمای ایران، در طرحی که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اجرا خواهد کرد به صورت فیزیکی و آنلاین نمایش داده می‌شوند.
مستند سینماهای ایران اکران می شوند

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، اکران حقیقت که به همت واحد بازرگانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجری، طراحی و اجرا می‌شود، دو مرحله دارد. در مرحله نخست، مستندهای تولید شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به صورت آنلاین و توسط پلتفرم هاشور نمایش داده می‌شوند.

همچنین همزمان و با عادی‌تر شدن شرایط اجتماعی و کاهش روند ابتلا به ویروس کرونا، فیلم‌ها در بیش از ۵۰ مرکز فرهنگی و هنری و تعدادی از سینماها در سراسر کشور نمایش خواهند داشت.

در مرحله دوم، مستندهایی که متعلق به مرکز گسترش نیستند، اما شرایط اکران آنلاین و فیزیکی دارند و متقاضی اکران در اکران حقیقت هستند، نمایش داده می‌شوند.

طرح اکران حقیقت به زودی و با اکران عمومی بانو قدس ایران (مصطفی رزاق کریمی)، در جستجوی خانه خورشید (مهدی باقری)، زیر این چتر باران می بارد (کتایون جهانگیری)، ف - الف (فرشاد اکتسابی) و بر سر خاک (محسن خانجهانی) آغاز می‌شود. در کنار نمایش فیلم‌ها، جلسه نقد و بررسی با حضور کارگردانان آثار برگزار خواهد شد.

پس از پایان دوره اکران این پنج مستند، اکران حقیقت با نمایش مستندهای دیگر ادامه خواهد یافت. هدف از اجرای این طرح، ایجاد شبکه تخصصی اکران فیلم مستند در ایران، افزایش گستره مخاطبان سینمای مستند در سراسر کشور، ایجاد فضایی عادلانه و مناسب برای همه دوستداران سینمای مستند، پژوهشگران و فعالان این عرصه برای تماشای آثار مستند با کمترین هزینه و بهترین کیفیت است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi