- مازندران - کتاب و کتابخوانی در حال فراموشی است

نویسنده مازندرانی:

کتاب و کتابخوانی در حال فراموشی است

تاریخ 24 اردیبهشت 1399 ساعت 12:10:29
منبع: واژه روز
کد خبر: 000695
نویسنده و پژوهشگر مازندرانی با انتقاد از کم‌توجهی دولت و جامعه نسبت به کتاب و کتابخوانی گفت: سال‌هاست به کتاب و کتابخوانی جفا می‌شود و مسئولان هم نه تنها گامی برای بهتر شدن وضعیت برنمی‌دارند، بلکه با نسبت به نشر کتاب هم بی‌توجه هستند.
کتاب و کتابخوانی در حال فراموشی است

به گزارش واژه روز، «ارسلان رسولی عمارلویی» اظهار کرد: متأسفانه از نویسندگان و ناشران استقبال نمی‌شود و این صنعت پویا که می‌توانست غذای روح جامعه باشد به تدریج فراموش شده است.

وی با اشاره به غربت کتاب در دنیای فضای مجازی افزود: متأسفانه تلگرام و مجموعه فضای مجازی انگیزه مطالعه روزنامه‌های مکتوب و کتاب را از مردم گرفته و به‌جای آن فضا را برای انتشار مطالبی در حجم وسیع و غیرمستدل برای جامعه ما فراهم کرده است.

این نویسنده اهل کلاردشت خاطرنشان کرد: اگر من نویسنده مانند یک لبوفروش دوره‌گرد در لبوفروشی سرمایه‌گذاری می‌کردم، هم به نان و آبی می‌رسیدم. اما وظیفه خود را در نوشتن دیدم و به آن عشق می‌ورزم.

رسولی عمارلویی گفت: یکی از دوستان نویسنده‌ام که با وام دومین کتابش را چاپ کرده بود می‌گفت کتاب‌هایم را حتی به کتابفروشی‌های شهرهای اطراف هم می‌برم و به صورت امانت عرضه می‌کنم، اما کسی حاضر نمی‌شود آن را با 50 درصد تخفیف هم بخرد.

نویسنده کتاب «دانش‌آموز تنبل» اظهار کرد: همین نویسنده می‌گفت یک روز همسرم کتاب کثیفی را که از کنار سطل زباله شهرداری گرفته بود به خانه آورد و به طرف من انداخت و گفت به جای حرام کردن پول برای چاپ کتاب آن را به زخم زندگی‌ات بزن! هیچ دردی برای یک نویسنده بدتر از این نیست که کتابش را کنار سطل زباله پیدا کند.

عمارلویی درباره کتاب جدید خود گفت: کتاب «معلم مدرسه» آماده ارسال به انتشارات «سلسله قم» است که پس از عادی شدن شرایط کشور زیر چاپ خواهد رفت و احتمالا تا اواسط مرداد وارد بازار کتاب خواهد شد. داستان این کتاب روایت زندگی یک معلم است که در دو فصل پیش و پس از انقلاب به آن پرداخته شده است. معلمی که در روستاهای دوردست و غالباً کوهستانی به دانش‌آموزان درس می‌دهد و در عین حال هم ملای روستاست و کفن و دفن و خواندن نماز میت را نیز انجام می‌دهد.

رسولی عمارلویی تاکنون کتاب‌های «سقوط ۵۷»، «قیام»، «دانش‌آموز تنبل»، «قصه‌های عمو»، «بازگشت از قیامت» و «مناجات» را منتشر کرد که کتاب «بازگشت از قیامت» وی به چاپ دوم رسیده است. وی علاوه بر «معلم مدرسه» مجموعه شعر «پای خورشید» را نیز آماده چاپ دارد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi