- مازندران - آغازِ دوره‌های جدید کارگاه «نوشتن خلاق»

آغازِ دوره‌های جدید کارگاه «نوشتن خلاق»

تاریخ 25 خرداد 1399 ساعت 14:31:41
منبع: واژه روز
کد خبر: 000732
«محمدجواد کشوری»، شاعر و نویسنده، از شروع دوبارۀ کارگاه «نوشتن خلاق»، در نخستین روزهای تابستان و در رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال خبر داد.
آغازِ دوره‌های جدید کارگاه «نوشتن خلاق»

مهدیه کیهانی- واژه روز: کارگاه «نوشتن خلاق» به همت محمدجواد کشوری در طول سه سال گذشته در ساری برگزار شد و پذیرای هنرآموزان بسیاری بود. از نخستین دوره بنا بر این بود که این کارگاه به صورت دوره‌های دوازده جلسه‌ای در سه ماه برگزار شود؛ لیکن با درخواست هنرجوها دوره‌های تکمیلی بدان اضافه شد و این روند در سال‌های بعد نیز ادامه پیدا کرد.

کارگاه‌ها در دو فرهنگسرای «نی‌ریز» و «آوای هفت اورنگ» در شهرستان ساری برگزار می‌شود و تا امروز خروجی‌ِ قابل توجهی داشته است.

دورۀ «نوشتن خلاق» برای بزرگسالان بر اساس رویکردهای بازگشت به کودکی، معرفی هنرمندان خلاق، اندیشیدن و تجربۀ آثار هنری و مطابق با منابعی مثل «راهنمای عملی نمایشنامه‌نویسی» نوئل گریگ، «۲۸ اشتباه نویسندگان» جودی دلتون،  «عناصر داستان» رابرت اسکولز و منابع معتبر دیگر، به صورت تمرین‌های عملی فردی و گروهی خواهد بود.

هدف اصلی کارگاه این است که هنرجو لذت بردن از فرآیند نوشتن را احساس کند و ترس‌هایی را که مانع نوشتن می‌شود شناخته و با آنها به درستی رفتار کند.

پس از این فرآیند، به بالا بردن کیفیت نوشته‌ها می‌پردازیم. به بخش‌های مختلفی مثل شروع و پایان، دیالوگ‌نویسی، توصیف، شخصیت‌پردازی، لحن، زاویه دید و ... با انجام تمرین‌های گوناگون عملی می‌پردازیم. هنرجوها در روند کارگاه به نوشتن یادداشت‌های روزانه تشویق خواهند شد.

در مراحل آتی ارسال آثار هنرجوها به نشریات تخصصی و معتبر ادبی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi