- مازندران - حضور نُه مازندرانی در میانِ برگزیدگانِ پویش «با کتاب در خانه»

مشارکت حداکثری مازندرانی‌ها در پویش «با کتاب در خانه»

حضور نُه مازندرانی در میانِ برگزیدگانِ پویش «با کتاب در خانه»

تاریخ 25 خرداد 1399 ساعت 09:37:17
منبع: واژه روز
کد خبر: 000726
هیات داوران پویش «با کتاب در خانه» 60 نفر را به عنوان برگزیده این پویش مردمی معرفی کرد.
حضور نُه مازندرانی در میانِ برگزیدگانِ پویش «با کتاب در خانه»

به گزارش واژه روز، پویش «با کتاب در خانه»، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها در سراسر کشور شروع به کار کرد. در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند.

 

هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه‌شده بود.  این پوشش همچنین به مثابه گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پُر کردن اوقات فراغت به شمار می‌‌رفت.

 

پویشِ «با کتاب در خانه»  تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ برای کودکان و نوجوانان ایران و به درخواست آنان تمدید شد.

 

در پویش سراسری کتاب در خانه ۱۰۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین  و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان استان های مازندران با ۲۶۹ اثر  گلستان با ۱۴۷، بوشهر با ۹۰ اثر، هرمزگان با ۸۱  و اصفهان با ۸۲ اثر بیشترین مشارکت را در این پویش داشتند.

 

هیئت داوران این برنامه پس از چند مرحله داوری و بازبینی تمام آثار رسیده به دبیرخانه این برنامه بر اساس شاخص‌هایی همچون خلاقیت و نوآوری در آثار معرفی‌شده، استفاده از کتاب مناسب و متناسب با رده سنی، حفظ زمان‌بندی، گسترش و ترویج  کتاب‌خوانی، در مرحله نیمه نهایی ۲۰۰ اثر و در مرحله نهایی با توجه به کمیت و کیفیت خوب آثار ارسالی و برای تشویق بیشتر کودکان و نوجوانان برای مطالعه بیشتر ۶۰ نفر را به عنوان برگزیده در سه رده سنی پیش از دبستان، دبستان و متوسطه انتخاب کرد. از میان 60 برگزیده این پویش، 9 نفر از استان مازندران انتخاب شدند.

 

لازم به توضیح است بیشتر مشارکت کنندگان در مقطع تحصیلی دبستان بودند.

 

هئیت داوران برنامه پویش «با کتاب در خانه» ویژه آخرین نوروز قرن، آقایان جعفر توزنده‌جانی، عزت الله الوندی، مهدی حشمتی، سجاد جمشیدیان، و خانم‌ها کیمیا امینی، مریم اسلامیان بودند.

اسامی 60 برگزیدۀ پویش به شرح زیر است:

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi