- مازندران - فراخوان نخستین جشنواره داستان کوتاه ناسنگ منتشر شد

فراخوان نخستین جشنواره داستان کوتاه ناسنگ منتشر شد

تاریخ 17 اردیبهشت 1399 ساعت 13:00:48
منبع: واژه روز
کد خبر: 000677
نشر ناسنگ فراخوان نخستین جشنواره سراسری داستان کوتاه در دو بخش آزاد و بومی را منتشر کرد.
فراخوان نخستین جشنواره داستان کوتاه ناسنگ منتشر شد

به گزارش واژه روز، مدیر انتشارات ناسنگ در شهرستان نوشهر از انتشار فراخوان نخستین جشنواره سراسری داستان کوتاه توسط این انتشارات خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف شناسایی استعدادها و ارزیابی توان ادبی کشور در حوزه ادبیات داستانی و همچنین نهادینه ساختن اهمیت فرهنگ‌های بومی با زبان داستان در دو بخش آزاد و بومی برگزار می‌شود.

«میترا متاجی» اظهار کرد: هر نویسنده می‌تواند حداکثر ۵ اثر به دبیرخانه جشنواره بفرستد و از هر نویسنده به شرط دارا بودن کیفیت مناسب داستان‌ها، حداکثر 2 اثر با نظر هیأت داوران انتخاب و چاپ خواهد شد.

وی با بیان این که همه نویسندگان سراسر کشور بدون محدودیت سنی می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند، افزود: آثار نباید پیش‌تر در کتب یا نشریات منتشر شده باشند. حداکثر حجم هر داستان هم 4 هزار کلمه باید باشد. داستان‌ها باید به صورت فایل word با فونت B Nazanin و اندازه قلم ۱۴به دبیرخانه فرستاده شوند. مشخصات کامل و خلاصه‌ای از بیوگرافی نویسنده نیز باید در فایلی جداگانه همراه با فایلword داستان به نشانی nashr.nasang@gmail.com ارسال شود. علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره در قسمت عنوان ایمیل عبارت «فراخوان داستان کوتاه» را بنویسند تا ایمیل قابل شناسایی باشد.

مدیر انتشارات ناسنگ نوشهر خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا 15 مرداد فرصت دارند که آثار خود را به دبیرخانه بفرستند و 5 شهریور نیز آثار برتر معرفی خواهد شد. داستان‌های کوتاه برتر توس نشر ناسنگ در قالب یک کتاب با نام نویسنده هر داستان در زیر داستان خودش، چاپ خواهند شد و به برگزیدگان جشنواره نیز اهدا می‌شود.

متاجی افزود: به دلیل اهمیت کیفی داستان‌ها و دارا بودن حداقل استانداردهای لازم برای یک داستان، اگر هیأت داوران هیچ یک از ۵ اثر ارسالی یک نویسنده را دارای مشخصات یک داستان کوتاه کامل تشخیص ندهد، حق دارند آن نویسنده را از لیست نویسندگان حذف کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi