- مازندران - درآمد آموزشگاه‌های هنری تقریبا به صفر رسیده است

مدیر گالری هنری آموزشی هنر ساری:

درآمد آموزشگاه‌های هنری تقریبا به صفر رسیده است

تاریخ 31 فروردین 1399 ساعت 16:07:07
منبع: واژه روز
کد خبر: 000629
مدیر گالری هنری آموزشی هنر ساری گفت: استمرار شرایط کنونی در صورت نبود برنامه ای برای حمایت از جامعه فرهنگ و هنر، تعطیلی بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری خصوصی را در پی خواهد داشت.
درآمد آموزشگاه‌های هنری تقریبا به صفر رسیده است

به گزارش واژه روز، بسیاری از آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری به دلیل استیجاری بودن بنا طی دو ماه اخیر و به دلیل تعطیلی فعالیت ها بر اثر شیوع ویروس کرونا با مشکلات شدید مالی مواجه شدند و احتمال تعطیلی آن ها زیاد شده است.

مدیر گالری هنری آموزشی هنر ساری گفت: برخی از این آموزشگاه‌ها اکنون پس از 2 ماه بیکاری و تعطیلی قید فعالیت را زده‌اند یا کم‌کم به تعطیلی آموزشگاه و تحویل ملک خود فکر می‌کنند.

«محمود کاظمیان» اظهار کرد: اگر این وضعیت ادامه داشته باشد باید منتظر تعطیلی بسیاری از آموزشگاه‌های آزاد هنری باشیم.

وی افزود: درآمد آموزشگاه‌های هنری تقریبا به صفر رسیده و هزینه‌ها برای این مراکز به ویژه آن‌ها که استیجاری هستند کماکان ثابت است. درست است که بحران فراگیر و سراسری است. اما آموزشگاه‌های هنری با چالش‌های بیشتری مواجه می‌شوند.

این مدرس هنر و نقاشی درباره از سرگیری فعالیت آموزشگاه بر اساس بخشنامه صادر شده اظهار کرد: از هفته گذشته آماده‌سازی و تغییر فضای آموزشگاه را آغاز کردم و کلاس‌ها را آماده کردم تا این هفته کار آموزش را آغاز کنم. ظرفیت کلاسی که در حالت عادی گنجایش حضور 30 هنرجو داشت را به 5 نفر کاهش دادم و محل نشستن هر هنرجو را هم با پارتیشن جدا کردم. در یک کلاس 2 صندلی قرار دادم و در کلاسی دیگر هم برای 4 هنرجو امکانات قرار داده شد. اما طبیعتا این امکان برای آموزشگاه من که فضای بیشتری دارد فراهم است و بسیاری از آموزشگاه‌ها چنین شرایطی را ندارند.

کاظمیان خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌ها با رعایت نکات بخشنامه‌ای عنوان شده غیرممکن نیست. اما نکته اینجاست که با کاهش ظرفیت کلاس‌ها، از تعداد هنرجویان کاسته می‌شود و در نهایت مربیانی که در این آموزشگاه فعالیت می‌کردند بیکار می‌شوند. در گالری هنر ساری 9 نفر مشغول فعالیت بودند که با ساختار جدید عملا حذف می‌شوند. چون تعداد هنرجوها زیاد نیست. من ممکن است با همان چند هنرجو و با توجه به مالکیت بنا بتوانم امور خودم را پیش ببرم. اما نگران شرایط شغلی و درآمدی مربیان و کارکنان این آموزشگاه آزاد هنری هستم.

تعداد زیادی از مربیان و مدرسان رشته های مختلف هنری در هفته های اخیر به دلیل تعطیلی کلاس ها بیکار شده اند و این موضوع کماکان ادامه دارد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها