- مازندران - هنرمندان صنایع‌دستی مشمول خدمات بیمه روستایی و عشایری می‌شوند

هنرمندان صنایع‌دستی مشمول خدمات بیمه روستایی و عشایری می‌شوند

تاریخ 07 تیر 1402 ساعت 14:37:38
منبع: اداره کل میراٍث فرهنگی و گردشگری
کد خبر: 002437
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: هنرمندان صنایع‌دستی مشمول خدمات بیمه روستایی و عشایری می‌شوند.
هنرمندان صنایع‌دستی مشمول خدمات بیمه روستایی و عشایری می‌شوند

به‌گزارش واژه روز،نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر سه‌شنبه ششم تیر۱۴۰۲ گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیمه روستایی و عشایری مازندران، از این پس دارندگان کارت عضویت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌نوانند با مراجعه به کارگزاری‌ها محل سکونت خود با تشکیل پرونده و ثبت‌نام الکترونیکی در سامانه بیمه روستایی وعشایری با پرداخت یک سوم درصد حق بیمه، عضو بیمه روستایی شده و از خدمات آن استفاده کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی مازندران افزود: با عضویت در این بیمه 30 درصد حق عضویت با متقاضی و 70 درصد توسط دولت پرداخت می‌شود.

او شرایط عضویت در بیمه روستایی و عشایری را تابعیت جمهوری اسلامی ایران ،حداقل 18 و حداکثر 50 سال سن، عدم عضویت همزمان در سایر صندوق‌های بیمه‌ای (بجز درمان ) و سکونت دائمی در روستاها برشمرد.

برزگر یادآور شد: سکونت در مناطق عشایری، کشاورزان غیر ساکن در روستا، ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر، رانندگان حمل و نقل بار و مسافر

اعضای شرکت‌های فنی مهندسی و مشاوره‌ای، نظام دامپزشکی و نظام مهندسی، شاغلان بخش کشاورزی و مشاغل فصلی، کارگران ساختمانی، دارندگان مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار و خانه‌دار، قالی بافان، ورزشکاران، مربیان قرآنی، شاغلان در بخش صنایع‌دستی نیز مشمول این بیمه خواهند شد.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی مازندران خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند جهت استفاده از این ظرفیت به سامانه بیمه روستایی و عشایری مازندران مراجعه کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها