- مازندران - جام قهرمانی بازی‌های ویدیویی در مازندران برگزار می‌شود

جام قهرمانی بازی‌های ویدیویی در مازندران برگزار می‌شود

تاریخ 21 آبان 1401 ساعت 15:34:56
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002207
حسین جوادی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: جام قهرمانی بازی‌های ویدیویی در مازندران برگزار خواهد شد.
جام قهرمانی بازی‌های ویدیویی در مازندران برگزار می‌شود

واژه‌روز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، حسین جوادی، در مورد برگزاری جام قهرمانی بازی‌های ویدیویی گفت: جام قهرمانی بازی‌های ویدیوی فیفا ۲۰۲۲ در استان مازندران، به مدت سه روز برگزار می‌شود.

جوادی ادامه داد: این مسابقات در قالب رویداد ملی  با شعار«تا پای جان، برای ایران»، همراه با برنامه‌های متنوع برای خانواده‌ها برگزار می‌شود و به انتخاب شدگان تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان جایزه اهدا می‌شود.

مدیر کل افزود: ثبت نام جام قهرمانی بازی‌های رایانه‌ای در بازه زمانی ۱۹ الی ۲۵ آبان ماه و از طریق وب سایت baazico.ir صورت می پذیرد و مسابقات از ۲۵ الی ۲۷ در شهرهای منتخب استان  برگزار می گردد و برترینها در روز 6 آذر در سالن سلمان هراتی ساری به رقابت می پردازند و استان مازندران ، تهران، خوزستان، اردبیل ، قزوین و خراسان رضوی میزبان این بازی‌ها خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه این بازی‌های رایانه‌ای تفریح نبوده و به یک رسانه در کشور تبدیل شده است، افزود ما می‌خواهیم با استفاده از ظرفیت مناسبت ‌ها بیشتر به آن بپردازیم. و همینطور به مناسبت فرارسیدن جام جهانی که در قطر برگزار می‌شود، این مسابقات با استفاده از گیم نت‌ها و با اولویت بازی فیفا ۲۰۲۲ روی سیستم ps4 اجرا می شود .

او در ادامه گفت: بخش نمایشگاهی و ایستگاه بازی هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در روز اختتامیه در محل برگزاری مسابقات بخش نهایی در سالن سلمان هراتی، برگزار می‌شود.

وی در آخر خاطر نشان کرد: ارائه مشاوره بازی، ارائه و امکان انجام بازی‌های رومیزی و بازی‌های حرکتی، برگزاری میزگردهای تخصصی ویژه فعالان زیست بوم بازی‌های دیجیتال کشور و سرمایه گذاران با عنوان «تجربه بازی‌ساز» با موضوع بحث و بررسی پیرامون چرخه تولید بازی از ایده تا بازار، برگزاری آئین رونمایی از تازه‌ترین بازی‌های تولید شده در استان، نمایش فیلم مستند «بازی باز»؛ تولید شده توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و برگزاری کارگاه سواد بازی ویژه آموزگاران از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در مازندران برای بخش نمایشگاهی این رویداد است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها