- مازندران - اعطای گواهینامه نمایشگاه تجسمی آکتائو ی قزاقستان به عکاسان

اعطای گواهینامه نمایشگاه تجسمی آکتائو ی قزاقستان به عکاسان

تاریخ 30 خرداد 1401 ساعت 14:19:43
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001945
رییس حوزه هنری مازندران در نشستی صمیمی، ضمن اعطای گواهینامه نمایشگاه آکتائو قزاقستان به عکاسان حاضر در این رویداد با اعضای خانه عکاسان این مرکز گفتگو کرد.
اعطای گواهینامه  نمایشگاه تجسمی آکتائو ی قزاقستان به عکاسان

به گزارش واژه‌روز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری مازندران 28 خرداد سال جاری تنی چند از عکاسان  این مرکز گرد هم آمدند تا گواهینامه و لوح تقدیر نمایشگاه دانشگاه یسه‌نوف کاسپین آکتائو کشور قزاقستان را دریافت کنند.

مهدی معصومی گرجی در این نشست گفت: این نمایشگاه که با هدف معرفی فرهنگ، آداب و سنن مازندران در دانشگاه یسه‌نوف کاسپین شهر بندری آکتائو صورت گرفت و با استقبال بسیار خوب دانشجویان، مقامات دانشگاهی ومحلی آکتائو، هنردوستان و مسلمانان این شهر همراه شد، عصر سه شنبه ۱۷ اسفند گشایش یافت، ۷۱ اثر از تولیدات ۴۰ هنرمند سراسر استان که با حوزه هنری مازندران همکاری دارند به نمایش در آمد.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: اغلب آثار ارسالی از مجموعه ( کتاب) عکس سامون بوده و در نهایت با انتخاب و کارشناسی گروه فرهنگی کنسولگری ایران در قزاقستان و دانشگاه کاسپین تعدادی جهت ارائه در نمایشگاه برگزیده شد.

وی ضمن اعطای گواهینامه حضور در نمایشگاه که توسط سرکنسول ایران در آکتائو و با امضای حبیب الله ملکوتی فر آماده و ارسال شده بود، از عکاسان خواست تا در سال جاری با همکاری هرچه بیشتر در خلق رویدادهای مهم ( تولیدی، جشنواره ای، نمایشگاهی، نشست های تخصصی و ... ) با حوزه هنری  همکاری کنند.

معصومی گرجی همچنین با اشاره به سند تحول و سند زیست بوم حوزه هنری مازندران تاکید کرد که بر اساس برنامه های راهبردی، هنر عکاسی جایگاه ویژه ای در برنامه های این مرکز خواهد داشت و خانه عکاسان حوزه هنری مازندران  می تواند با توجه به پیشینه ی درخشان، فعالیت ها و تولیدات فاخر، با کمک اعضای فعال و جوان در خلق آثار ماندنی و جریان سازی فرهنگی با محوریت های موضوعی از جمله سبک زندگی، آیین و آداب، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فرهنگ پهلوانی و حماسه و ... دست به اقدامات شایسته ای بزند.

شایان ذکر است که نمایشگاه یاد شده از آثار هنرهای تجسمی، عکس، لباس محلی و عروسک، محصول هنرمندان  فعال در حوزه هنری مازندران بخشی از دومین جشن بزرگ نوروز سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در آکتائو بوده است که با همکاری دانشگاه یسه‌نوف قزاقستان برگزار شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi